موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دارو

a/112952 :کد

داروهای استراتژیک

داروهای «استراتژیک» داخلی وارد بازار می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۴
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -داروهای «استراتژیک» داخلی وارد بازار می‌شود

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تولید چند داروی «استراتژیک» و بسیار گرانقیمت برای بیماری قلبی و عروقی و درمان نازایی خبر داد و گفت تولید داخلی این داروها، میلیارد‌ها صرفه جویی ارزی برای کشور دربر دارد.

به گزارش تحلیل ایران  حسین وحیدی ، در پاسخی به این پرسش که برخی مواقع مردم نسبت به گران بودن برخی داروهای خارجی گلایه دارند و آیا امکان تولید چنین داروهای در ایران تولید وجود ندارد؟ اظهار داشت: بعضی از داروها هستند که مصرف آن در کشور کم است و در حوزه اقتصاد دارو می‌گویند که چنین داروهایی را ترجیحاً بهتر است وارد کرد.

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: ولی یک موقع نیز هست که آن دارو و فراورده «استراتژیک» است و این کاری است که ما در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای تامین زیرساخت تولید داروهای استراتژیک دنبال می‌کنیم و در آینده ای نزدیک نیز زیر ساخت‌ تولید چنین داروهای تقویت می‌شود.

وحیدی در ادامه به تولید یکی از فرآورده‌هایی «استراتژیک» نیز گریزی زد و گفت: به طور مثال در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این زمینه در حال تولیداتی بر روی یکی داروی (پپتیدی) هستیم که در درمان نازایی بسیار کاربرد دارد.

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین به تولید برخی داروهای «استراتژیک» و گرانقیمت دیگر نیز اشاره کرد و افزود: برخی از این داروها در مقوله بیماری قلبی عروقی استفاده می‌شود و یکی دیگر نیز برای درمان نازایی است.

تسنیم نوشت : وحیدی خاطرنشان کرد در حال حاضر این داروها ساخته و مجوزهای تولید آن نیز گرفته شده است و هر زمان به صورت انبوه وارد بازار دارویی کشور شود، میلیون‌ها تومان و شاید هم میلیارد‌ها تومان صرفه جویی ارزی برای کشور داشته باشد و تمام این دستاوردها که تا چندی قبل نیز در کشور نداشتیم با پیشتازی و همت متخصصان داخلی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صورت پذیرفته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :