موضوعات ‌مرتبط: ورزشی شطرنج

a/113130 :کد

فدراسیون شطرنج؛

شانس بالای خادم الشریعه برای صعود

  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -شانس بالای خادم الشریعه برای صعود

نایب رییس بانوان فدراسیون شطرنج گفت: برگزاری مسابقات جام جهانی بانوان انگیزه مضاعفی برای جوانان و نوجوانان ما خواهد بود.

 به گزارش تحلیل ایران، شادی پریدر بازیکن سابق تیم ملی شطرنج درخصوص انتخابش به عنوان نایب رییس فدراسیون شطرنج و همچنین میزبانی تهران در رقابت‌های جام جهانی زنان صحبت کرد.


وی در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به انتصابش در فدراسیون شطرنج اظهار داشت: خیلی خوشحالم که این فرصت به من داده شد که در خدمت جامعه شطرنج و بانوان شطرنج‌باز باشم و امیدوارم که از این اطمینانی که به من داشته‌اند بتوانم بهترین عملکرد را از خود نشان دهم.پریدر در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌هایی برای آینده این فدراسیون دارید، تصریح کرد: در حال حاضر همه برنامه ما معطوف به رقابت های جام جهانی زنان است که تا یک ماه دیگر در تهران آغاز خواهد شد. با برنامه‌ریزی‌هایی که در فدراسیون و با حمایت وزارت ورزش و جوانان انجام شده قصدمان این است که بهترین میزبانی را در این مسابقات کنیم تا به اهدافمان در فدراسیون برسیم. یکی از مهم‌ترین اهداف این فدراسیون پیشرفت شطرنج بانوان است که با تلاش‌هایی که انجام شده به موفقیت‌های خوبی دست پیدا کرده‌ایم.


نایب رییس بانوان فدراسیون شطرنج ادامه داد: بعد از پایان رقابت‌های جام جهانی بانوان دیگر برنامه‌های خود را در این فدراسیون پیاده خواهیم کرد و می‌خواهیم که این ورزش را در بین همه استان‌ها پرورش دهیم تا شطرنج به نحو مطلوبی در کشور همه‌گیر شود.وی درخصوص برگزاری مسابقات جام جهانی در تهران خاطرنشان ساخت: 64 شطرنج‌باز با ثبت قرارداد خود با فدراسیون جهانی برای حضور در تهران اعلام آمادگی کرده‌اند و با مشخص شدن این نفرات با سعی و تلاشی که در این مدت انجام شده بهترین میزبانی را در ایران انجام خواهیم داد. برگزار شدن این مسابقات در کشورمان باعث خواهد شد که علاقه‌مندان بیشتری به این ورزش روی بیاورند. بعد از درخششی که بانوان شطرنج‌باز ما در این مدت اخیر در رقابت‌های گرندپری و آسیایی داشتند، برگزاری این مسابقات نیز انگیزه مضاعفی برای جوانان و نوجوانان ما خواهد بود.


پریدر در پاسخ به این سوال که کدام از شطرنج‌بازان ما شانس بیشتری برای موفقیت در این مسابقات دارند، اظهار داشت: هر سه نماینده ایران از بهترین‌ها هستند که تابحال موفق به کسب عناوین مختلف شده‌اند ولی باتوجه به نتایجی که سارا خادم‌الشریعه در رقابت‌های گرندپری به دست آورد شانس صعود این شطرنج‌باز را بیشتر می‌دانیم. از آنجا که این رقابت‌ها به صورت حذفی برگزار می‌شود شطرنج‌بازان فرصتی برای اشتباه کردن ندارند و باید بهترین نمایش خود را ارائه دهند و امیدواریم که نمایندگان ایران نتایج درخشانی را کسب کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :