موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/113188 :کد

آستان قدس رضوی

شش هزار توانجو و بیمار خاص امسال میهمان آستان قدس رضوی شدند

  پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۷
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -شش هزار توانجو و بیمار خاص امسال میهمان آستان قدس رضوی شدند

مدیر امور زیارت معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون شش هزار نفر از توانجویان محروم و بیماران خاص از سراسر کشور در قالب 'طرح مهر درخشان' به حرم مطهر رضوی مشرف و به مدت سه روز میهمان آستان قدس رضوی

به گزارش تحلیل ایران مسعود مجردی افزود: از زمان راه اندازی معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی طرح مهر درخشان در چارچوب تسهیل زیارت مستضعفان و توانیابان و عمل به منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب توسط این معاونت و نهادهای ذیربط مانند بهزیستی و کمیته امداد به اجرا درآمده است.


وی ادامه داد: در قالب طرح مهر درخشان از ابتدای امسال تاکنون 180 هزار نفر از محرومان و توانیابان به حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف شدندکه از این تعداد شش هزار نفر بیماران خاص و معلولان بوده اند.


مدیر امور زیارت معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی گفت:اجرای طرح مهر درخشان به منظور ایجاد امید و تعمیق معنویت تشرف بیماران خاص را از سراسرکشوربه بارگاه منور رضوی تسهیل کرده وتدابیری اندیشیده شده تا بیماران خاص از نقاط مختلف ایران بتوانند بدون محدودیت سنی به اتفاق یک همراه در قالب کاروانهای مهر درخشان رضوی به مشهد سفر کنند و سه روز میهمان آستان قدس رضوی شوند.


وی افزود: طرح مهر درخشان ویژه افرادی است که به دلیل بضاعت کم مالی تاکنون به حرم مطهر رضوی مشرف نشده اند یا افراد مستضعفی که تمایل دارند به مشهد سفر کنند که این افراد توسط نهادهایی از جمله کمیته امداد، بهزیستی، بسیج مستضعفان، سپاه پاسداران و خیریه ها شناسایی می شوند.


مجردی ادامه داد: هر مرکزی که به نمایندگیهای آستان قدس رضوی در استانهای مختلف مراجعه و درخواست تشرف افراد کم بضاعت را به حرم مطهر داشته باشد معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی زمینه تشرف را فراهم می کند و این افراد به مدت سه روز، سه وعده میهمان حضرت هستند و از برنامه های فرهنگی و رفاهی آستان بهره مند می شوند.


ایرنا نوشت :وی گفت در هفته جاری 46 کودک سرطانی از استان یزد در قالب کاروانهای مهر درخشان به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و هفته آینده نیز جمعی از معلولان قطع نخاعی از استان کرمان میهمان حرم مطهر خواهند شد و این روند به صورت هفتگی ادامه خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :