موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/113251 :کد

محسن رضایی

تنها کشوری که در منطقه در مقابل تکفیری‌ها سینه سپر کرده ایران است

  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۱۳۸   
 تحلیل ایران -تنها کشوری که در منطقه در مقابل تکفیری‌ها سینه سپر کرده ایران است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز تحت فشارهای بین‌المللی هستیم، اما کسی که در منطقه سینه خود را در مقابل تکفیری‌ها سپر می‌کند، ایران است.

به گزارش تحلیل ایران ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران، ضمن عرض تسلیت به مناسب درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، وی را یار دیرین حضرت امام(ره) و رفیق قدیمی مقام معظم رهبری دانست و اظهار کرد: لازم می‌دانم از طرف خود و مجمع تشخیص مصلحت نظام از مردم تهران و شهرستان‌ها که در تشییع پیکر این یار دیرین حضرت امام(ره) شرکت کردند، تشکر کنم و از پیام محبت‌آمیز مقام معظم رهبری که تاکید بر فداکاری‌ها و سابقه طولانی رفاقت ایشان با آیت‌الله هاشمی بود، سپاسگزاری می‌کنم. همچنین از سازمان صدا و سیما که به خوبی تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی را پوشش داد، تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه ما یکی از ارکان انقلاب اسلامی را از دست داده‌ایم، گفت: مرحوم آیت‌الله هاشمی از ابتدا همراه امام بودند و تا آخرین لحظه نیز با رهبری همراهی کردند و یار و مشاور ایشان بودند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیام‌های تشییع  پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، تصریح کرد: این تشییع بزرگ از طرفی قدرشناسی و از طرف دیگر وحدت و محوریت رهبری و ولایت و ارزش‌های انقلاب اسلامی را نشان داد و به همه اثبات کرد که محور صحبت‌ها و شعارهای ملت ایران وحدت حول محور ولایت و قدرشناسی از شخصیت مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود.

رضایی با بیان اینکه حضرت امام با انقلاب اسلامی نگاه به انسان را عوض کرد، گفت: حضرت امام معتقد بودند آزادی و عدالت باید با توحید همراه باشد و ایشان می‌گفتند انسان یک موجود الهی و فطری است و مالکیتش از آن خداست و این مالکیت نیازمند هدایت است و اگر دین وارد صحنه سیاست و زندگی انسان نشود، او موجودی رها شده است و بر همین اساس بود که جمهوری اسلامی ایران را که یکی از پایه‌های آن ولایت فقیه و مردمسالاری بود به وجود آوردند.

وی افزود: در این مسیر یاران امام نقش مهمی در رساندن پیام امام به جامعه داشتند و یکی از این افراد قطعا آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شرایط کنونی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، اظهار کرد: ما امروز در شرایطی قرار گرفته‌ایم که تحت فشارهای بین‌المللی هستیم، اما کسی که در منطقه سینه خود را در مقابل تکفیری‌ها سپر می‌کند، جمهوری اسلامی ایران است و امروز ایران لنگرگاه منطقه است.

تسنیم نوشت : رضایی با اشاره به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، گفت: عده‌ای در داخل و خارج سعی می‌کنند جلوی اجرایی شدن این سیاست‌ها را بگیرند، اما شاید عروج آسمانی آیت‌الله هاشمی عزمی در همه مسئولان برای اجرایی کردن این سیاست‌ها ایجاد کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :