موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/113271 :کد

آیفون

سه شرکت به FBI برای قفل گشایی از آیفون پیشنهاد همکاری دادند

  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۶
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -سه شرکت به FBI برای قفل گشایی از آیفون پیشنهاد همکاری دادند

سه شرکت به FBI برای قفل گشایی از آیفون تروریست سن برناردینو پیشنهاد همکاری دادند

به گزارش تحلیل ایران، گر شما هم خبرهای دنیای فناوری را دنبال کنید حتما می دانید که چندی پیش جنجال زیادی بر سر قفل گشایی آیفون تروریست حادثه سن برناردینو به پا شده بود. اپل در این پرونده با درخواست اف بی آی برای توسعه نسخه ای از iOS که امکان نفوذ به اطلاعات مظنونین را فراهم می کرد مخالفت کرد. اپل بر این باور بود که چنین سیستم عاملی می تواند حریم شخصی کاربران را در معرض خطر قرار دهد.

به هر حال، اف بی آی به کمک چند هکر توانست رمز این گوشی را پیدا کند و اپل در همان زمان خواستار اطلاع از این روش هکرها شد. حال چندماه از این داستان می گذرد و هنوز نمی دانیم که اپل از شیوه هکرها آگاه شده یا نه.


امروز، دولت آمریکا گزارشی صد صفحه ای در این باره منتشر کرده است. با اینکه برخی اسامی خاص از این گزارش حذف شده، اما گفته شده که سه شرکت به اف بی آی پیشنهاد داده اند در زمینه قفل گشایی از این گوشی همکاری کنند. هرچند نام این شرکت ها مشخص نیست، اما اف بی آی با یکی از آنها بر سر مقدار نامشخصی از پول برای قفل گشایی از این آیفون به توافق رسیده است.

تابناک نوشت: اما در نهایت مشخص شد که این همه جنجال بی فایده بوده چرا که اف بی آی نتوانسته اطلاعات خاصی از این گوشی بدست بیاورد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :