موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/113347 :کد

اوباما

تهدیدهای سایبری سریعتر ازآمادگی دفاعی ما برای مقابله حرکت می‌کنند

  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -تهدیدهای سایبری سریعتر ازآمادگی دفاعی ما برای مقابله حرکت می‌کنند

باراک اوباما در مصاحبه‌ای تاکید کرد، خطرات جنگ سایبری از جمله از سوی عاملان غیردولتی سریعتر از پیشرفت تدابیر دفاعی دولت و ارتش آمریکا برای مقابله با این خطرات حرکت می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، باراک اوباما، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه ان.بی.سی اظهار داشت: تهدیدات جنگ سایبری سریعتر از آمادگی دفاعی ما برای مقابله با آنها حرکت می‌کنند. ما در مقابل این تهدیدها آسیب پذیر هستیم چون نسبت به کشورهای دیگر دیجیتالی تر شده‌ایم ما در صورتی که وارد یک جنگ سایبری تمام عیار شویم با چیزهای بیشتری را در معرض خطر خواهیم داشت.

 

اوباما هشدار داد حتی گروه‌هایی که از منابع و حمایت‌های دولت‌ها و کشورها برخوردار نیستند هم اکنون می‌توانند دست به حملات سایبری مخرب و اخلالگر بزنند.

 

وی تاکید کرد: نه فقط عاملان دولتی مثل روسیه و چین بلکه عاملان غیردولتی نیز توانایی نفوذ به کارکردهای اساسی جامعه ما را دارند.

 

اوباما خاطر نشان کرد به رغم افزایش تهدید هکرها او در دوره بازنشستگی خود همچنان به استفاده از پست الکترونیکی ادامه خواهد داد.

 

رئیس جمهور در حال کناره گیری آمریکا همچنین گفت: من در دوره ریاست جمهوری‌ام هرگز خسته نشدم. من هر روز از خواب بیدار می‌شدم و واقعا سخت کار می‌کردم. من سخت برای مسائلی که برای مردم آمریکا مهم بود و بیشترین اهمیت را برای آینده کشورمان داشتند کار می‌کردم.

 

اوباما در عین حال در این مصاحبه از اظهار نظر درباره گزارش‌های منتشر شده درباره این که دولت روسیه اطلاعات رسوا کننده علیه ترامپ در اختیار دارد خودداری کرد.

 

او تاکید کرد: به این خاطر دستور به نوشتن گزارشی درباره حملات سایبری منسوب به روسیه دادم که فکر می‌کردم برای همه مهم است بفهمیم دقیقا چه اتفاقی افتاده تا جلوی رخ دادن مجدد آن را بگیریم.

 

ایسنا نوشت:او اظهار امیدواری کرد که کنگره و ترامپ حتی بعد از پایان ریاست جمهوری وی به تحقیق درباره این ادعاها ادامه دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :