موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/113354 :کد

بابک زنجانی

پرونده متهمان نفتی هنوز به شعبه هم‌عرض ارجاع نشده است

  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۱
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -پرونده متهمان نفتی هنوز به شعبه هم‌عرض ارجاع نشده است

پرونده دو تن از متهمان نفتی که چندی پیش دیوان عالی کشور، محکومیت آنها به اعدام را نقض کرده، همچنان در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به سر می‌برد و به شعبه هم عرض ارجاع نشده است.

 به گزارش تحلیل ایران میرسجاد سعیدمهر وکیل مدافع حمید فلاح هروی متهم ردیف سوم پرونده نفتی اظهار کرد: به رغم اینکه بیشتر از یک ماه از نقض حکم آقای فلاح و سمش می‌گذرد و پرونده هم به دادگاه برگشته اما هنوز به شعبه هم عرض ارجاع نشده است.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: پرونده موکل همچنان در شعبه 15 دادگاه انقلاب است و حتی اجازه دیدن و مطالعه آن را هم به ما نداده‌اند.

سعیدمهر وضعیت روحی موکلش در زندان را خوب توصیف کرد و گفت: منتظریم پرونده به شعبه هم عرض ارجاع شود تا شاید قاضی جدید به تکلیف قانونی خود مبنی بر اعمال ماده 242 قانون آئین دادرسی کیفری و تبدیل قرار بازداشت موکل عمل کند.

 پرونده بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی هم که حکم اعدامش در دیوان عالی کشور تأیید شده، همچنان در شعبه 15 دادگاه انقلاب است.

تسنیم نوشت : پیشتر حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگو و معاون اول قوه‌قضائیه گفته بود شاید برای رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم دیگر در شعبه هم عرض، به حضور بابک زنجانی یا افراد دیگر نیاز باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :