موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/113361 :کد

سرکوبگری ال خلیفه

بیانیه علمای بحرین برای اعلام خشم عمومی ملت علیه آل‌خلیفه

  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -بیانیه علمای بحرین برای اعلام خشم عمومی ملت علیه آل‌خلیفه

یک عضو شورای علمای بحرین با اشاره به صدور حکم اعدام سه شهروند این کشور و امکان اجرایی شدن آن از خشم عمومی ملت بحرین خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران شیخ "محمد حسن خجسته" عضو مجلس علمایی بحرین در گفتگو با خبرنگار بحرین از صدور بیانیه‌ای در خصوص حکم اعدام سه شهروند این کشور از سوی علمای بحرین خبر داد و در این خصوص توضیح داد: هفته گذشته دادگاه تجدید نظر بحرین حکم اعدام سه شهروند بحرینی که به طور ظالمانه به قتل  نیروهای امنیتی متهم شده اند را تایید کرد و از سه روز گذشته تا کنون وزارتخانه های کشور، دفاع و امنیت ملی در حال آماده باش کامل هستن، بر اساس اخبار و شایعه هایی که توسط برخی افراد نزدیک به خاندان آل خلیفه به بیرون درز پیدا کرده است پادشاه بحرین حکم اعدام این سه نفر را امضا کرده و حکم در انتظار اجرا است.

وی ادامه داد: صبح امروز با خانواده های این سه نفر تماس گرفته گرفته شده و از آنان خواسته شده است ظهر امروز همراه با تمام افراد خانواده در زندان حضور یافته و با فرزند خود دیدار کنند. این مسئله نشان می دهد حکم اعدام قطعی شده و بر اساس قانون امشب یا بامداد فردا اجرا خواهد شد.

او همچنین گفت: همگان به خوبی می دانند که این سه نفر بی گناه هستند و مظلوم واقع شده اند به همین دلیل اجرای حکم اعدام به طور حتم باعث خشمگین شدن مردم خواهد شد و خون بی گناهان هدر نخواهد رفت. در همین راستا علمای بحرین با صدور بیانیه‌ای خشم عمومی مردم بحرین را اعلام کردند، جریان های دیگر نیز از مردم دعوت کردند تا از خانه های خود خارج شده و خواستار لغو احکام اعدام صادر شده شوند.

وی تاکید کرد: اجرای احکام صادر شده کشور را به سمت بحران خطرناکی پیش خواهد برد که پایان خوشی نیز برای آن دیده نمی شود.

تسنیم نوشت : محمد حسن خجسته در پایان خاطر نشان کرد در بیانیه علمای بحرین از مردم خواسته شده دست به راهپیمایی های اعتراض آمیز بزنند و گام های بعدی بر اساس شرایط تغییر کرده و در آینده اعلام خواهند شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :