موضوعات ‌مرتبط: سیاسی وزارت کشور

a/113385 :کد

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛

اطلاعیه وزارت کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه‌ها

  شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -اطلاعیه وزارت کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه‌ها

وزارت کشور اعلام کرد: به‌منظور بهره‌گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه‌جانبه کشور، وزارت کشور وظیفه خود می‌داند که اطلاع‌رسانی شفاف را در دستور کار خود قرار دهند.

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه‌ها اطلاعیه‌ای صادر کرد.

 

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

در پی انتشار خبر خلاف واقع در یک خبرگزاری و برخی رسانه‌های همسو با ادعای "بسیج امکانات دولت برای روحانی" نکات ذیل جهت تنویر افکار عمومی و مخاطبان رسانه های مذکور اعلام می‌شود؛


 1. دولت یازدهم دولت مستقر و در حال انجام وظیفه قانونی خود می‌باشد و طبیعتاً گزارش عملکرد هر ساله خصوصاً پایان دوره را امر بدیهی، ضروری، وظیفه اداری و یک تکلیف حکومتی می‌داند.


 2. رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار 3/6/95 با اعضای هیات دولت فرمودند؛‌ عملکرد دولت و اقدام آن بهترین تبلیغ برای دولت محسوب می‌شود. توقع این است که رسانه‌های گروهی در آستانه دهه فجر در تقویت کارکرد نظام و گزارش آن از استانداران و فرمانداران مطالبه‌گری کنند؛‌ نه اینکه درخواست وزیر کشور برای گزارش به مردم به عنوان ولی‌نعمتان انقلاب را که یک وظیفه اداری است،‌ امر تبلیغاتی قلمداد کنند.


 3. مرحوم فقید سعید، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در روزهای پایان عمر به صراحت یادآور شدند که اطلاع‌رسانی در این دولت علی‌رغم کارهای صورت پذیرفته و عملکرد آن ضعیف می‌باشد. به‌راستی کدام رسانه ها و کدام ساز و کار اطلاع رسانی،‌ باید اقدامات انجام شده را به عنوان کارکرد نظام بدور از جنجال های سیاسی به مردم گزارش دهد؟


 4. دسترسی آسان دوستان منتقد دولت به این ابلاغیه،‌ حکایت از عدم طبقه‌بندی و محرمانه بودن آن دارد؛‌ همچون موارد دیگری که وزارت کشور طبق روال معمول در مناسبت‌های مختلف از جمله هفته دولت و دهه فجر و نظائر آن،‌ به منظور ارائه گزارش و روند پاسخگویی مناسب صادر می کند که جا داشت منتقدین به طور کامل به ابلاغیه توجه می‌کردند،‌ نه اینکه به استناد برخی از مطالب، آن‌هم به‌صورت ناقص، حکم کلی صادر کنند و جنجال رسانه‌ای هدایت شده‌ای را به راه بیندازند و تصریح بند 13 ابلاغیه با این عبارت که: ((تاکید می‌شود که اجرای طرح تعامل رسانه‌ای نباید تداعی‌کننده رفتار سیاسی و انتخاباتی استانداری‌ها تلقی گردد)) را به‌دلیل منافع سیاسی و حزبی بر عقلانیت و انصاف مبتنی بر مصالح ملی غلبه داده و نادیده بگیرند.


 5. به منظور بهره‌گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه‌جانبه کشور، وزارت کشور وظیفه خود می‌داند که اطلاع‌رسانی شفاف و امید آفرین ‌کارکرد استانداری‌ها و فرمانداری‌ها را در دستور کار خود قرار دهد و طبق روال همه دولت های گذشته معاونین سیاسی را به‌عنوان مس‍ؤول شورای اطلاع رسانی برای انجام هرچه بهتر این ماموریت انتخاب و برگزیند؛ لذا با قاطعیت و تاکید اجرای آن را از استانداری‌ها در ایام دهه فجر مطالبه می‌نماید.


 6. وزارت کشور خود را امین نظام - دولت - ملت می‌داند و از تمام توان و قدرت خود در راستای اعتلاء و اقتدار ملی کشور بهره می‌برد و خود را موظف به اجرای دقیق قانون در برگزاری انتخابات سالم پرشور و با مشارکت حداکثری می‌داند و این اطمینان را می‌دهد که رضایت حق‌تعالی، پایبندی به حفظ خون شهداء و آرمان حضرت امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری و دفاع از حقوق و صیانت از آراء مردم را در این انتخابات وظیفه قانونی و شرعی خود می‌داند و فضای بداخلاقی و حاشیه‌سازی را مضر در انتخابات آینده می‌داند.


مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :