موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شورای شهر

a/113464 :کد

محدوده طرح ترافیک

تصویب لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک تهران

  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۳
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -تصویب لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک تهران

صبح امروز اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک و محدوده اضطرار شهر تهران را تصویب کردند.

به گزارش تحلیل ایران ، اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران درخصوص بررسی لایحه تعیین نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک شهر تهران در شورای شهر گفت: بر اساس مصوبه امروز اعضا، عوارض تردد خودروهای برقی در تهران رایگان و بدون محدودیت به تصویب رسید.

شاکری همچنین در خصوص عوارض خودروهای هیبریدی گفت: براساس مصوبه اعضای شورای شهر تهران خودروهای هیبریدی بدون محدودیت تنها با پرداخت 50درصد هزینه طرح ترافیک قادر به تردد در محدوده طرح ترافیک خواهند بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: براساس لایحه شهرداری تهران و مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، قیمت هزینه های عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک تهران، برای خودروهای شخصی با 10 درصد و برای خودروهای دولتی با 15درصد افزایش نسبت به سال گذشته تعیین شده است.

شاکری درخصوص هزینه روزانه عوارض تردد در شورای شهر تهران هم گفت: قیمت تردد هر روز در طرح ترافیک برای خودروهای مجاز روزانه 3300 تومان است که احتساب هزینه عوارض به صورت پلکانی خواهد و در سه بازه از یک روز تا 90 روز، از 91 روز تا 190 روز  و از 191 روز تا 290 روز با افزایش مواجه خواهد شد.

وی افزود: براساس مصوبه امروز شورای اسلامی شهر تهران، صدور مجوز طرح ترافیک برای مقامات لشکری و کشوری منتفی شد. همچنین خبرنگاران هم تردد روزانه‌شان در شهر تهران 140 تومان احتساب خواهد شد.

این عضو کمیسیون عمران و حمل‌ و نقل تصریح کرد: براساس مصوبه اعضای شورای شهر تهران، صدور کارت‌های شناور مجوز تردد در طرح ترافیک برای مسئولان و برخی سازمان‌ها هم با محدودیت مواجه خواهد شد.

تسنیم نوشت : بنا به گفته شاکری عوارض تردد در محدوده ترافیک برای آژانس‌ها و موسسات کرایه خودرو دارای تأییدیه از شهرداری تهران هم با 5 درصد افزایش نسبت به سال گذشته مواجه شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :