موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/113471 :کد

در دیدار وزیر خارجه آلبانی

تهران آماده همکاری با کشورهای مختلف برای مبارزه با تروریسم است

  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -تهران آماده همکاری با کشورهای مختلف برای مبارزه با تروریسم است

رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تحکیم روابط با آلبانی استقبال می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه در دیدار "دیتمیر بوشاتی" با قدردانی از ابراز تسلیت دولت و ملت آلبانی به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به عنوان شخصیتی نام آشنا برای مردم منطقه و جهان پیوسته به دنبال صلح و ثبات جهانی و توسعه و رفاه  مردم در سراسر گیتی بود.

وی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گسترده دو کشور اشاره کرد و گفت: دوره پسابرجام فرصت مناسبی را برای توسعه و تعمیق همکاری‌های تهران – تیرانا  در همه حوزه‌ها بویژه اقتصادی و تجاری فراهم کرده است که باید بخش‌های خصوصی دو کشور از این فرصت  بخوبی استفاده کنند.

رئیس‌جمهور تقویت همکاری‌های فرهنگی و از جمله مراکز دانشگاهی و علمی دو کشور را ضروری خواند و تاکید کرد: تحکیم روابط ایران و آلبانی در همه حوزه‌ها، به نفع دو کشور است.

روحانی با اشاره به ضرورت مبارزه همگانی با خشونت ، افراط گرایی و تروریسم اظهارداشت: تروریسم معضلی جهانی است و یکی از وظایف بزرگ ما، مبارزه با خشونت و بویژه تروریسم است.

وی با تاکید بر اینکه  جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان تقویت پایه‌های صلح و ثبات در منطقه بالکان بوده و پیوسته در این مسیر گام برداشته است، گفت: تهران آمادگی دارد در عرصه مبارزه با تروریسم، با کشورهای مختلف از جمله آلبانی همکاری کند.

"دیتمیر بوشاتی" وزیر خارجه آلبانی نیز در این دیدار با ابراز تسلیت دولت و ملت کشورش به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: آلبانی مصمم است با توسعه و تعمیق همه جانبه روابط تهران – تیرانا، صفحه تازه ای را در تاریخ روابط دو کشور بگشاید .

وزیر خارجه آلبانی با بیان اینکه برجام ، افق های جدیدی را در همکاری ایران با جهان و از جمله آلبانی گشوده است، گفت: ما با تدوین نقشه راه ، مصمم هستیم تا با ارتقاء سطح همکاریهای سیاسی ، اقتصادی ، تجاری و فرهنگی ، بستر مستحکمی را برای روابط آینده دو کشور ایجاد کنیم.

تسنیم نوشت : وی با اشاره به ضرورت مبارزه با خشونت ، افراط گری و تروریسم ، افزود: در این عرصه باید متحد عمل کرد و ما آماده تقویت رایزنی ها با ایران در مبارزه با تروریسم هستیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :