موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/113499 :کد

طبق گزارش؛

ریشه داستانی جمله «خانم ها مقدم ترند»

  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۴
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -ریشه داستانی جمله «خانم ها مقدم ترند»

جمله معروف «خانم ها مقدم ترند» را تقریبا همه ما شنیده ایم. این جمله معروف اغلب در بسیاری از فرهنگ ها و ملل برای تعارف استفاده می شود.

به گزارش تحلیل ایران، بسیاری کوشیده اند تا ریشه تاریخی آن را به دست آورند و به معمای تاریخی Ladies First پایان دهند.

 

 در قرن هجدهم میلادی در ایتالیا، پسر ثروتمندی تصمیم می گیرد با دختری از یک خانواده فقیر ازدواج کند، ولی با ازدواج آن دو به دلیل آنچه اختلاف طبقاتی می نامیدند، مخالفت شد. دختر و پسر از هر روش و راه حلی برای موافقت خانواده های خود استفاده کردند، ولی موفق به کسب رضایت آنها نشدند.

آنها تصمیم گرفتند تا با هم خودکشی کنند. به همین دلیل بالای کوهی مشرف به دریا رفتند تا خود را از آنجا به پایین پرتاب کنند و به زندگی خود پایان دهند. دختر قصد داشت تا پیش از پسر خودش را پایین بیندازد؛ اما پسر مانع می شود، زیرا نمی توانست مرگ او را ببیند. به این ترتیب، پسر خود را از کوه به پایین انداخت و  جان خود را از دست داد.

تابناک نوشت: دختر که منظره هولناک خودکشی پسر را دید، از فکر خودکشی منصرف شد و به روستای خود بازگشت. چند ماهی نگذشته بود که او با پسر دیگری آشنا شد و با او ازدواج کرد.این ماجرا در میان اهالی روستا  حسابی سر و صدا کرد بود. آنها دختر را مستحق ملامت می دانستند و می گفتند : اول زن ها...و اینگونه او را نکوهش کرده و به داستان عاشقانه پیش از ازدواجش اشاره می کردند.با این حال امروزه گفتن این جمله تعارف آمیز صرف نظر از داستان عجیبش برای احترام گذشتن و تقدیر بانوان استفاده می شود.
                               

تاریخ     ریشه     دختر     مرگ        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :