موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/113554 :کد

آل اسحاق:

برجام زحمت داشت ولی نتیجه نداشت

  دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -برجام زحمت داشت ولی نتیجه نداشت

برجام نتایج مناسبی در برداشته شدن عملی تحریم‌ها و عملیاتی شدن سوئیفت و بسیاری از مسائل دیگر برای کشور به همراه نداشت.

 

به گزارش تحلیل ایران، یحیی آل اسحاق درباره سالگرد اجرای برجام اظهار کرد: درصورتی‌ که بخواهیم فارغ از مسائل سیاسی به برجام نگاه کنیم اصل زحمات تیم مذاکره‌ کننده هسته‌ای همانطور که رهبر معظم انقلاب بیان داشته‌اند، قابل تقدیر است اما نتایج مناسبی در برداشته شدن عملی تحریم‌ها و عملیاتی شدن سوئیفت و بسیاری از مسائل دیگر برای کشور به همراه نداشت.
 
تسنیم نوشت: اقدامات مورد توافق در برجام  اگر نتیجه می‌داد و  یک سری از مشکلات ما را حل می‌کرد، امروز بسیاری از مشکلات پیش روی فعالان اقتصادی مرتفع شده بود اما به‌طور مثال حتی سوئیفت در مقام عمل کاربردی نیست.  مشاور اقتصاد مقاومتی رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه جریانات مبادلات پولی در کانال سوئیفت شکل نگرفته است ادامه داد: کانال سوئیفت برای ما ایجاد شد اما آب به داخل آن  رفت‌وآمد نکرد و در مواقعی نیز که این کار انجام شد، جزئی و مربوط به واحدهای کوچک بود و بانک های بزرگ با ما همکاری نکردند.
 
وی با اشاره به اینکه امروز دیگر همه می‌دانند چرا برجام در مقام عمل، عملکرد مناسبی برای کشور نداشت تصریح کرد: بدعهدی و بدقولی‌های آمریکا و برخی کشورها مشخص است و همه مسئولان و حتی آقای ظریف بر این موضوع اذعان دارند. برای بیان منصفانه درباره برجام باید گفت، زحماتی درباره برجام کشیده شد و زمینه‌ای ایجاد شد اما این زمینه نتیجه‌ای برای ما به همراه نداشت.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :