موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی هواپیمایی

a/113680 :کد

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها :

ارائه درخواست صدور مجوز اوفک برای خرید فلایت چک دوم

  ﺳﻪشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۸
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -ارائه درخواست صدور مجوز اوفک برای خرید فلایت چک دوم

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از ارائه درخواست صدو مجوز برای خرید فلایت چک دوم خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رحمت‌الله مه‌آبادی در خصوص برنامه شرکت فرودگاه‌ها برای خرید فلایت چک دوم و سوم برای کشور، اظهار کرد:خرید هواپیمای فلایت چک (هواپیمای وارسی پروازی) به صورت مستقیم از کارخانه بیچ کرافت (دانمارک) نیازمند صدور مجوز اوفک است. برای خرید هواپیما فلایت چک دوم تقاضا را -به کارخانه بیچ کرافت- ارائه کرده ایم.وی با بیان این که درخواست صدور مجوز اوفک را برای خرید فلایت چک داده ایم، تاکید کرد: علاوه بر این از سایر منابع نیز برای خرید فلایت چک با توجه به نیاز کشور اقدام کرده ایم.مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها پیش از این با بیان اینکه نوسازی تمام سامانه های فرسوده را در دستور کار داریم به تسنیم گفته بود: خرید و عملیاتی شدن هواپیمای فلایت‌چک  موفقیتی بزرگ برای صنعت هوانوردی کشور است.  این هواپیما که در اوج سخت تحریم‌ها خریداری شده بهترین و به روزترین هواپیما در جهان بوده و از پیشرفته‌ترین پنل FIS،  نیز برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: هم‌اکنون بالغ بر 70 درصد کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی از همین هواپیما برای انجام بازرسی‌های پروازی بهره می‌گیرند.وی با اشاره به انتقادات مطرح شده در خصوص خرید هواپیمای فلایت چک گفت: اگر بتوانیم هواپیمای دوم را هم به همین قیمت خریداری کنیم بُرد کرده ایم. خرید هواپیمای فلایت‌چک یک خرید استراتژیک بود. مدت‌هاست که با آمریکا مکاتبه برای خرید هواپیما کرده ایم اما می گویند مجوز نداریم، به همین دلیل صبر برای خرید هواپیما بعد ازبرجام درست نبود.

 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان این‌که می توانستیم وارسی فرودگاه‌های کشور را به هواپیماهای خارجی بسپاریم، افزود: اما با تبدیل مرکز علوم و فنون خدمات هوایی به مرکز وارسی پرواز ، بهره برداری از هواپیمای فلایت‌چک به نیروهای متخصص داخلی واگذار شد.تسنیم نوشت: مه‌آبادی با تاکید بر این‌که تا پایان سال دیگر هیچ خلبان خارجی نخواهیم داشت چراکه خلبان‌های هواپیمای فلایت چک تربیت شده و آموزش‌های لازم را دیده‌اند، اظهار کرد: همزمان با ورود هواپیما تمام زیرساخت را آماده کردیم، به‌گونه‌ای که از 2هفته آینده تمام تعمیرات این هواپیما توسط گروه داخلی انجام می شود. این هواپیما ، بهترین مدل هواپیمای وارسی پرواز در دنیا بوده و جدیدترین تجهیزات برای کنترل دستگاه های کمک ناوبری روی آن نصب شده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :