موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حمل و نقل عمومی

a/113746 :کد

شهرداری

احتمال افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس در تهران

  ﺳﻪشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -احتمال افزایش قیمت بلیت مترو و اتوبوس در تهران

معاون برنامه ریزی و امور شورای شهرداری تهران از احتمال کاهش یارانه های تخصیص یافته برای بلیت مترو و اتوبوس در تهران خبر داد و گفت: این می تواند نشانه گران شدن نرخ بلیت استفاده از این وسائل حمل و نقل عمومی در پایتخت باشد.

به گزارش تحلیل ایران «این موضوع درحالی امروز از طریق معاون برنامه ریزی شهردار تهران اعلام شده که قدرت الله گودرزی معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار تهران چندی پیش از قول مساعد رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت دو هزار میلیارد تومان از محل یارانه بلیت مترو و اتوبوس ، یک میلیارد و 139 میلیون تومان از محل جرائم راهور و یک میلیارد دلار از محل صندوق ذخیره ارزی تا پایان سال جاری به شهرداری پایتخت خبر داده بود».


ناصر امانی روز سه شنبه در حاشیه سیصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهارکرد: مدت هاست که دولت سهم یک سوم خود در تامین یارانه بلیت سفرهای درون شهری را نپرداخته و اکنون وضع به گونه ای شده که چند سالی است شرکت بهره برداری مترو با انباشت بدهی مواجه شده است.


معاون برنامه ریزی و امور شورای شهرداری تهران همچنین از تصمیم شهرداری برای واگذاری اتوبوس های خطوط BRT به بخش خصوصی خبر داد و گفت: در صورتی که این اتفاق بیفتد، نرخ بلیت را همچنان شورای شهر مصوب می کند اما مابه التفاوت نرخ بلیت را به بخش خصوصی پرداخت می کنیم.

 

ایرنا نوشت :  استاندار تهران نیز چندی پیش از پرداخت 3 هزار و 600 میلیارد تومان پول به شهرداری پایتخت از محل مالیات بر ارزش افزوده، آلایندگی هوا و جرائم راهنمایی و رانندگی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :