موضوعات ‌مرتبط: سیاسی قوه قضائیه

a/113750 :کد

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری؛

الکترونیکی شدن فرایند اداری دادرسی

  ﺳﻪشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۷
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -الکترونیکی شدن فرایند اداری دادرسی

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان قزوین از اجرایی شدن طرح ثبت‌نام زندانیان استان در سامانه ثنا خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران، عبدالله آقا علیخانی در جلسه هماهنگی برای ثبت‌نام ثنا در زندان‌های تابعه استان قزوین بیان کرد: دستگاه قضا گام های جدی را برای حرکت به سمت الکترونیکی شدن فرایند اداری دادرسی برداشته است.


وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این سامانه، ثبت‌نام افراد برای استفاده از مزایای سامانه «ثنا» الزامی است.معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان قزوین توضیح داد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده افراد بعد از ثبت نام در سامانه مزبور، دارای نام کاربری و رمز عبور خواهند بود که از طریق این سامانه اوراق قضایی مختلف را دریافت خواهند کرد.وی تصریح کرد: افراد در هنگام ثبت‌نام شماره همراه و ایمیل خود را اعلام می کنند که در صورت وجود اوراق قضایی در سامانه، به وسیله پیامک و ایمیل به اطلاع آنها خواهد رسید.


علیخانی عنوان کرد: در شرایط غیرالکترونیک ابلاغ اوراق قضایی مسائل مختلفی همچون نبود نشانی صحیح و یا واقعی، تغییر محل سکونت و ... موجب می شد تا اوراق قضایی به مخاطبان تحویل نشود و از سویی هزینه مالی بالایی نیز متوجه دستگاه قضایی شود.وی اعلام کرد: اما در شرایط حاضر طرفین دعوا برای طرح شکایت و یا رسیدگی به ادعای‌شان، ابتدا لازم است در سامانه «ثنا» ثبت نام کرده باشند تا بتوانند نسبت به درخواست و یا پیگیری ادعای‌شان اقدام کنند.


ایسنا نوشت: معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان قزوین یادآور شد: از آنجا که زندانیان در داخل زندان بوده و دسترسی به سامانه برای ثبت نام ندارند، تمهیداتی تدارک دیده شده تا ثبت‌نام آنها در زندان انجام شود.در ضمن مسئولان زندان مرکزی قزوین ضمن بررسی مسائل مختلف پیرامون ثبت زندانیان در سامانه، ایجاد چنین بستری را ضروری و دارای اثرات ماندگار در روند پرونده افراد دانتسند و مقرر شد اجرای ابلاغ الکترونیکی اوراق قضایی همه متهمان و محکومان در سامانه ثنا انجام شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :