موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/113773 :کد

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم؛

مشاوره دارویی از طریق تلفن

  ﺳﻪشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۸
تعداد بازدید : ۵۲۱   
 تحلیل ایران -مشاوره دارویی از طریق تلفن

دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و داروگفت: مراکز اطلاع رسانی دارو و سموم، ارایه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌ای در مورد داروها و سموم هستند که مخاطبان می‌توانند با شماره گیری ۱۴۹۰ و یا ۱۹۰،از مشاوره بهره برند.

به گزارش تحلیل ایران، برنا نوشت: دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو و سموم سازمان غذا و دارو با اعلام این خبر گفت: مراکز اطلاع رسانی دارو و سموم(DPIC)  ارایه دهنده نوعی خدمات مشاوره‌ای در مورد داروها و سموم هستند که مخاطبان می‌توانند از طریق یک خط تلفن با آن تماس بگیرند.

 

«یسنا بهمنش» افزود: تعداد مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم تا سال 1395‏، بیش از 40 مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم دانشگاهی در کشور مشغول به فعالیت هستند. همه این مراکز در حال حاضر با 2 شماره 1490 و همچنین 190 و برخی ازآنها علاوه بر شماره‌های یاد شده با شماره‌ای مستقل، پاسخگوی تماس‌های مردم و گروه پزشکی هستند.


بهمنش افزود: هموطنان در سراسر کشور با شماره‌گیری 1490 و یا 190، می‌توان به مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم همان منطقه دانشگاهی متصل شد و از مشاوره دارویی از طریق تلفن بهره برد. علاوه بر تهران، چند دانشگاه سطح یک هم فعالیت شبانه‌روزی دارند و بقیه مراکز از 8 ساعت تا 12 ساعت در روز ارایه خدمت می‌کنند.وی ادامه داد: مرکز اطلاع‌رسانی داروها و سموم در مورد، نحوه مصرف صحیح داروها، تداخل داروها و مواد غذایی، عوارض جانبی ناشی از مصرف داروها، سازگاری و نحوه اختلاط داروهای تزریقی، مصرف داروها در دوران بارداری و شیردهی، مسمومیت با دارو، سموم، مواد شیمیایی، گیاهان سمی، گزیدگی‌ها و گازگرفتگی‌ها آماده پاسخگویی به پرسش‌های شهروندان است.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :