موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی افسردگی

a/113889 :کد

متخصص روان شناسی بالینی؛

تأثیر تفکر بر افسردگى

  چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۰
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -تأثیر تفکر بر افسردگى

متخصص روان شناسی بالینی با اشاره به تأثیر تفکر بر افسردگى، گفت: فرد افسرده اغلب بر کمبودها تمرکز دارد و در آن اغراق می‌کند.

 به گزارش تحلیل ایران، فارس نوشت: فرشاد شیبانی در ارتباط با افسردگی بیان داشت: افسردگی علل مختلفی دارد که می توان به عنوان نمونه به افکار خودآیند ناکارآمد اشاره داشت. در واقع این افکار قابل قبول و موجه به نظر می رسند، با این حال ادراکات تحریف شدن را منعکس کرده و با احساسات منفی مانند غم، اضطراب، خشم و ناامیدی مرتبط هستند.

 

وی افزود: عباراتی مانند من بازنده‌ام،او تند و سریع است به اصطلاح برچسب زنی هستند؛ در حالی که من طرد خواهم شد یک پیشگویی و من تحمل اضطراب را ندارم فاجعه سازی است.وی فرض‌های ناسازگارانه را از دیگر دلایل ایجاد افسردگی برشمرد و گفت: این فرض‌ها عقایدی درباره آنچه شما فکر می‌کنید باید انجام دهید دربرمی گیرد. آنها قوانینی هستند توسط افراد افسرده و فکر می‌کنند باید آنها را داشته باشند.من باید توسط همه تایید شوم، باید از خودم برای شکست هایم انتقاد کنم و عباراتی از این دست، جزء فرض های ناسازگارانه هستند.

 

متخصص روان شناسی بالینی یادآور شد: فرد افسرده اغلب بر کمبودها تمرکز دارد و در آن اغراق می کند. این افراد حتی ممکن است خود را غیرقابل دوست داشتن، زشت، کودن، ضعیف و یا حتی شیطانی بدانند.وی در رادیو سلامت با تاکید بر این که در دیدگاه روانکاوی، افسردگی به مسائل دوران کودکی و ناهشیار بیمار مربوط می شود، متذکر شد: اکثر افراد در افکار و احساسات منفی گیر می‌کنند و این منجر به اجتناب و منفعل بودن بیشتر می‌شود.شیبانی همچنین افسردگی اساسی، افسردگی فصلی و پس از زایمان و اختلال خلقی ناشی از موارد را به عنوان اقسام این بیماری ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: باید برای درمان افسردگی به موقع اقدام شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :