موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/113940 :کد

طبق گزارش هواشناسی؛

هفته ای سرد در انتظار بیشتر شهرهای کشور

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۸
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -هفته ای سرد در انتظار بیشتر شهرهای کشور

از بعدازظهر امروز در نوار جنوبی کشور بارش باران و برف آغاز می شود و روز جمعه گستره آن افزایش می یابد.

به گزارش تحلیل ایران، کاهش دمای هوا طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هفته آینده پیش بینی می شود و از بعدازظهر امروز با تقویت جریان های جنوبی و گذر موجی از نوار جنوبی کشور در استان های واقع در زاگرس جنوبی و مرکزی و بخش هایی از جنوب و جنوب شرق کشور بارش باران و برف شروع خواهد شد.


باشگاه خبرنگاران نوشت: روز جمعه ارتفاع موج در دریای عمان و تنگه هرمز بین 1/5 تا 3 متر پیش بینی شده است.روز جمعه بارش در جنوب شرق کشور تقویت می شود و گستره آن علاوه بر این مناطق بخش هایی از شرق و مرکز کشور را نیز فرا می گیرد و در این روز سواحل غربی دریای خزر نیز بارش پراکنده خواهد داشت. در این مدت بارش برف موجب لغزندگی و کاهش دید افقی در جاده های کوهستانی زاگرس و اختلال در تردد جاده ای این مناطق خواهد شد، تصریح کرد و در بعد از ظهر امروز رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در هرمزگان به ویژه در شرق استان، نیمه شمالی بوشهر، جنوب غرب سیستان و بلوچستان و بارش برف و باران در لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و شرق خوزستان، شمال و غرب فارس و نیمه جنوبی کرمان پیش بینی می شود.

طبق اعلام  سازمان هواشناسی جمعه در هرمزگان بویژه درنیمه شرقی استان و تنگه هرمز، سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی با رعد و برق  وزش باد و در فارس و کرمان بارش برف و باران را خواهیم داشت.

 
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :