موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/113956 :کد

معاون رئیس جمهوری

برجام، مسیر ورود گردشگران را به کشور هموار کرد

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۵
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -برجام، مسیر ورود گردشگران را به کشور هموار کرد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: موفقیت دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست خارجی و برجام، مسیر ورود گردشگران خارجی را به کشور هموار کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، زهرا احمدی پور روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی، افزود: تا قبل از فعالیت دولت یازدهم، ایران به عنوان محور شرارت در جهان معرفی می شد و جریان ایران ستیزی هر روز شدت می گرفت.


وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، غلبه گفتمان منطق و با تلاش های شبانه روزی تیم مذاکره کننده ایران با گروه موسوم به 1+5 به یک بار دیدگاه جهانیان نسبت به ایران تغییر کرد و اینک ایران بع عنوان کانون امن برای سرمایه گذاران و گردشگران خارجی شناخته شده است.


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: بر اساس مدارک و شواهد موجود، جمهوری اسلامی ایران قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم مشمول بند هفت شورای امنیت بود و گزینه جنگ برای آن قطعی بود اما، با تلاش های دولتمردان اعتدال در حوزه سیاست خارجی در مدت زمانی کوتاه سایه این تهدید از کشور برداشته شد.


وی، ورود هواپیمای ایرباس به کشور ایران را یکی از نتایج برجسته توافق برجام عنوان کرد و گفت: ضمن اینکه ملت فهیم ایران حق استفاده از ناوگان هوایی امن و مدرن را دارند، وجود این نوع هواپیما پیام صلح و امنیت ایران را به همه نقاط جهان منتقل کرد.


احمدی پور بیان کرد: ورود گردشگران خارجی به کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته 114 درصد افزایش داشته که این مهم زمینه ساز بالندگی صنعت گردشگری است.


وی، ورود گردشگر به کشور را نماد امنیت پایدار ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با رویکرد گفتمان اعتدال و منطق، فضای جهان را برای ورود گردشگران به ایران آماده کرد.


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: سال 2017 به عنوان سال گردشگری در جامعه جهانی معرفی شده است ومی طلبد نهضت فراگیری در ادای دین و سهم ایران در حوزه گردشگری شکل بگیرد.


وی، سرمایه گذاری گردشگری در کشور ایران را در مقایسه با کشورهای خارجی متفاوت ارزیابی کرد و گفت: کشورهای اروپایی و آمریکایی ظرفیت های گردشگری خود را با بهره گیری از فناوری روز پیش می برند اما، در ایران وجود بناهای تاریخی و بکر ظرفیتی بالقوه است که باید به شایستگی معرفی شود.


احمدی پور گفت: توسعه صنعت گردشگری رکنی مهم برای دستیابی به توسعه و بالندگی اقتصادی است و در صورت معرفی ظرفیت های این بخش می توان با اقتدار به ندای مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی لبیک گفت.


وی بیان کرد: یکی از خدمات ماندگار دولت تدبیر امید، محدودیت ورود صنایع دستی خارجی به کشور بود که بر این اساس یک سال پس از این ممنوعیت میزان فروش صنایع دستی داخلی در سال 93 نسبت به سال 92، 50 درصد افزایش داشت.


معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وجود بازار صنایع دستی ایران در نقاط مختلف اروپا و آمریکا را نیز یکی دیگر از پیامدهای برجام عنوان کرد و گفت: سال گذشته بازار بزرگ صنایع دستی ایران در هلند و امسال در فرانسه گشایش یافت که این مهم نوید بخش افقی روشن در بخش صنایع دستی کشور است.


وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال در بخش تولید هزینه زیادی برای دولت دارد، می توان با سرمایه گذاری اندک در بخش صنایع دستی و گردشگری اشتغال پایدار ایجاد کرد که این مهم نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است.


احمدی پور در بخش دیگری از سخنانش از ثبت آیین نوروز از سوی 12 کشور جهان با محوریت ایران در یوسکو خبر داد و گفت: به میمنت این اتفاق بزرگ پیام نوروز 96 ملت ایران پیام اعتدال، صلح و دوستی است.


وی ادامه داد: تعهدات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ازجنس سازمانی است و هر قولی که مسئولان گذشته به مردم استان های کشور به خصوص استان مرکزی داده باشند در اسرع وقت محقق می شود.


ایرنا نوشت: بازدید از قنات تاریخی ابراهیم آباد اراک، بیت تاریخی امام راحل در خمین و بازدید بازار تاریخی اراک از دیگر برنامه های معاون معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر یک روزه به استان مرکزی ضمن بازدید از بازار تاریخی و موزه چهار فصا اراک، بیت تاریخی امام خمینی در خمین و چندین ظرفیت دیگر گردشگری این استان با فعالان سمن ها و صنعت گردشگری استان مرکزی نیز نشست خواهد داشت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :