موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/113965 :کد

اسد:

اولویت مذاکرات آستانه دستیابی به آتش‌بس است

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۴
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -اولویت مذاکرات آستانه دستیابی به آتش‌بس است

رئیس جمهوری سوریه اعلام کرد: امیدواریم نشست آستانه تریبونی برای مذاکرات میان گروه‌های مختلف باشد.

به گزارش تحلیل ایران ، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با به نقل از شبکه  ژاپنی "TBS"  گفت: ما هیچ پیش بینی از نشست آستانه برای بیان آن نداریم. بلکه امیدواریم که آن تریبونی برای مذاکرات میان گروه‌های مختلف سوری در مورد همه مسائل باشد.

 

اسد افزود: اما من معتقدم که این نشست در ابتدا بر مساله دستیابی به آتش بس متمرکز خواهد شد و آن را در اولویت قرار خواهد داد. این امر برای حفظ جان مردم  و اجازه به ورود کمک‌های بشردوستانه به مناطق مختلف سوریه است.

 

وی تصریح کرد: مشخص نیست که آیا این نشست هرگونه گفتگوی سیاسی را مورد بررسی قرار خواهد داد یا خیر. زیرا مشخص نیست چه کسانی در آن شرکت خواهند کرد.  

 

رئیس جمهوری سوریه عنوان داشت: ما تا این لحظه بر این باوریم که این نشست همانند مذاکرات میان دولت و گروه‌های تروریستی برای دستیابی به آتش بس خواهد بود و به این گروه‌ها اجازه خواهد داد به آشتی‌ها در سوریه بپیوندند این یعنی کنار گذاشتن اسلحه از سوی آنها و مورد عفو قرار گرفتن. این تنها چیزی است که در حال حاضر می‌توانیم آن را پیش بینی کنیم.

 

اسد ابراز امیدواری کرد که گام‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا با اظهاراتش درباره اولویت مبارزه با تروریسم مطابقت داشته باشد.

 

ایسنا نوشت:  دمشق روی این مساله حساب باز کرده که دولت جدید آمریکا هدف تشکیل ائتلافی برای مبارزه با تروریسم را در خاورمیانه جدی بگیرد و بر لزوم شامل شدن سوریه در این ائتلاف تاکید کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :