موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی وقف کردن

a/113972 :کد

آسیبهای اجتماعی

آسیبهای اجتماعی اولویت «وقف» قرار گیرد

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -آسیبهای اجتماعی اولویت «وقف» قرار گیرد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت که آسیبهای اجتماعی مناطق باید اولویت وقف قرار گیرد.

به گزارش تحلیل ایران ؛ احمد صفری درباره سنت حسنه وقف اظهار کرد: وقف سنتی بوده که از قدیم رواج داشته است؛ موقوفات، هر چیزی اعم از مغازه، ملک، دارایی، وسیله و یا هر چیزی دیگری می‌تواند باشد.

وی تاکید کرد: سنت حسنه وقف پاداش اخروی دارد و هرکسی وقف انجام دهد در آن دنیا سرمایه‌گذاری کرده است؛ سنت حسنه وقف یک کار فرهنگی و خداپسندانه محسوب می‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آسیبهای اجتماعی مناطق باید اولویت وقف قرار گیرد، تصریح کرد: با توجه به آسیبهای موجود در اجتماع نمی‌توان گفت اولویت وقف با احداث مدرسه، بیمارستان، خانه سالمندان، بهزیستی و ... باشد در حالیکه تمام آنها فوایدی را دارند.

صفری یادآور شد: مدرسه برای دانش‌آموزان خودمان مفید است، بیمارستان را خانواده‌های خودمان استفاده می کنند؛ بستگی دارد شهرستان، منطقه و جامعه به کدامیک از این موارد نیاز دارد و احساس کمبود می کند و بستگی به مکان مورد نظر دارد.

تسنیم نوشت : وی گفت در بخشی از روستا نیاز به مدرسه بیشتر احساس می‌شود پس ساخت مدرسه واجب‌تر از ساخت مسجد است؛ در روستا و یا شهر دیگری مدرسه و مسجد وجود دارد اما مردم آنجا از نبود بیمارستان رنج می‌برند پس ساخت بیمارستان در اولویت قرار می گیرد؛ در بعضی مناطق مدرسه و بیمارستان وجود دارد اما مسجد نیست و در آنجا ساخت مسجد در اولویت است؛ هر وقفی به نوع خود و بر اساس نیاز و تقاضای آن منطقه اولویت دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :