موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/113985 :کد

ایت الله سبحانی

حفظ عزت ایرانی‌ها در حج

  پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۲
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -حفظ عزت ایرانی‌ها در حج

مرجع تقلید شیعیان گفت: شروط عربستان مشروط به حفظ عزت و احترام ایرانی و بسته شدن تمام تبلیغات علیه شیعیان پذیرفته شود.

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به اهمیت وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: در گذشته نسبت به عملکرد این وزارتخانه ناراحتی‌هایی داشتیم و امیدواریم باوجود شما بستری اجرای اعمال صالح در جامعه برقرار شود.

وی بابیان اینکه فضاهای مجازی سبب بی‌اثر شدن بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی شده است، افزود: شکایت‌های متعددی از فضای مجازی وجود دارد و شاهد آن هستیم که این آسیب‌ها تلاش‌های شما را بی‌اثر کرده و در این شرایط کودکان و نوجوانان ما در معرض تهدید و خطر هستند.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: دولت باید در حوزه فضای مجازی ورود و کنترل بیشتری داشته باشد و با حفظ محتواهای مفید جلوی آنچه را که به اعتقادات و دین مردم ضربه می‌زند، بیاستد.

وی موضوع حج را مدنظر قرار داد و خاطرنشان کرد: شروط عربستان مشروط به حفظ عزت و احترام ایرانی و بسته شدن تمام تبلیغات علیه شیعیان پذیرفته شود، چراکه صحبت علیه شیعیان سبب کاهش امنیت شیعیان به‌خصوص ایرانی‌ها می‌شود.

استاد برجسته حوزه علمیه ابراز کرد: در زمانی که عده‌ای نادان بر این باور هستند که با کشتن شیعیان به بهشت می‌روند باید از امینت ایرانی‌ها محافظت شود.

وی برگزاری نمایشگاه کتاب را گوشه‌ای از فرهنگ بالای ملت ایران دانست و گفت: در این نمایشگاه نباید محصولاتی که علیه فرهنگ و نظام ما بوده عرضه شود و باید از ورود کتاب‌های ممنوعه و انتشار آن جلوگیری شود که این موضوع نیازمند نظارت بیشتری است.

تسنیم نوشت : آیت‌الله سبحانی عنوان کرد بعد از گسترش اینترنت بازار کتاب رکود زیادی پیدا کرده که باید در این وضعیت با حمایت و پرداخت یارانه به ناشران به توسعه کتاب‌خوانی در کشور کمک کرد

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :