موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رهبری

a/114195 :کد

معاون وزیر کشور اعلام کرد؛

نجات آتش نشانان اولویت ستاد مدیریت بحران کشور

  شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -نجات آتش نشانان اولویت ستاد مدیریت بحران کشور

معاون وزیرکشور اظهار داشت: پیام رهبری تسکین دهنده آلام بود و بر اساس همین پیام، آواربرداری و نجات احتمالی آتش نشانان به عنوان دستور اصلی کار ستاد مدیریت بحران کشور تعیین شد.

به گزارش تحلیل ایران، اسماعیل نجار با روز شنبه درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بررسی ابعاد دیگر حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو پس از آوار برداری، در اولویت دوم کاری این ستاد دنبال خواهد شد.

 

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در جلسات ستاد مدیریت بحران کشور همه مسئولین مثل شخص رئیس جمهوری، وزیرکشور، معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از مسئولان ومقامات کشوری حضور داشتند، افزود: در این جلسات که درمکانی در مجاورت محل حادثه تشکیل شد، تصمیمات لازم اتخاذ شد. همچنین امکانات و نیازمندی های موردنیاز آوار برداری این حادثه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا همه دستگاه ها، امکانات و تجهیزات خود را در اختیار ستاد مدیریت بحران قرار دهند.


نجار اظهار داشت: با توجه به اینکه مسئولیت حادثه رخ داده با شهردار تهران به عنوان مسئول اصلی شهر و زیرمجموعه های آن مدیریت بحران شهر تهران و سازمان آتش نشانی تهران است به همین دلیل مقرر شد تا ملکی سخنگوی آتش نشانی، مسئولیت سخنگویی ستاد مدیریت بحران کشور را برعهده گیرد و همه اطلاعات از این کانال در اختیار مردم و رسانه ها قرار داده شود.

** آمار زیرآوار ماندگان ساختمان پلاسکو حدود 20 تا 30 نفر است
معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: براساس شواهد و قرائن واصله، آخرین آمار زیرآوار ماندگان ساختمان فروریخته پلاسکو حدود 20 تا 30 نفر است.نجار افزود: براساس یک آمارسرانگشتی مشخص شده است که حدود 20 تن از آتش نشانان و یا کمتر زیر آوار مانده اند. همچنین پیش بینی می شود که حدود 10 تن از زیرآوار ماندگان مردم عادی باشند که از طرق مختلف مفقود شده اند . معاون وزیرکشور در حوزه بحران تاکید کرد: هم اینک بررسی های لازم در زمینه تعداد مفقودین از سوی نیروی انتظامی در حال انجام است.


وی ابراز امیدواری کرد که با تلاشهای در حال انجام مسئولان، بتوان تعدادی از مفقودین این حادثه را زنده نجات داد .معاون وزیرکشور در ادامه به برخی اظهارات نادرست و دروغ پراکنی های شبکه های مجازی در حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: متاسفانه آمار مفقودین این حادثه از 25 تا 60 نفراعلام می شود که آماری کذب و نادرست است و مردم نباید به این اخبار نادرست توجه کنند.نجار تعداد آتش نشانان مصدوم این حادثه را حدود 84 نفر اعلام کرد وافزود: از این تعداد 33 تن دچار سوختگی شدید شدند که در بیماستان بستری و تحت مداوا قرار گرفتند. 51 آتش نشان مصدوم نیز بصورت سرپایی مداوا شدند. در حال حاضر نیز 4 تن از آتش نشان بدلیل مصدومیت بالا و سوختگی در بیمارسنان بستری هستد.


ایرنا نوشت: نجار تعداد شهدای آتش نشان این حادثه را تا صبح امروز 3 تن اعلام کرد و گفت: یک آتش نشان در بیمارستان و دو تن دیگر نیز زیر آوار جان خود را از دست دادند و به درجه شهادت نائل آمدند.رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در حادثه رخ داده در ساختمان پلاسکو نباید دنبال مقصر بگردیم، تاکید کرد: همه به نوعی مقصر هستیم .به گزارش ایرنا، ساختمان پلاسکو واقع درخیابان جمهوری، پنجشنبه هفته گذشته دچار آتش سوزی درطبقات بالایی شد که پس از 4 ساعت سوختگی به یکباره بطور عمودی فرو ریخت.این ساختمان دارای قدمتی 54 ساله بود که بیش از 570 باب واحد تجاری را درخود جای داده بود و گفته می شود که تنها صد باب از این واحدها بیمه بوده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :