موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/114206 :کد

محققان؛

راهکار محققان برای مقابله با اضطراب

  شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۳
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -راهکار محققان برای مقابله با اضطراب

محققان راهکار جدید بالقوه ای را برای مقابله با اضطراب یافتند. آنها با آزمایش روی موش‌ها، مولکولی را شناسایی کردند که موجب کاهش اضطراب می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران، در تحقیقات دانشگاه آکادمی آبو واقع در فنلاند با همکاری انستیتوی پیری آمریکا مشخص شد پروتئینی موسوم به JNK مانع شکل‌گیری نورون‌های جدید هیپوکامپوس می‌شود.


ایرنا نوشت: هیپوکامپوس بخشی از مغز است که حافظه را اداره می‌کند، اما در کنترل سیستم لیمبیک نیز نقش کلیدی دارد. سیستم لیمبیک تنظیم واکنش‌های احساسی ما را بر عهده دارد. محققان معتقدند شکل‌گیری نورون‌های جدید این قسمت از مغز در کاهش میزان اضطراب موثر است و هنگامی که فرآیند تشکیل نورون‌ها مختل می‌شود، قدرت تفکر کاهش یافته و حالت اضطراب و به تبع آن افسردگی ایجاد می‌شود.


محققان نوعی ویروس لوسمی تولید کردند که معمولا موجب بروز سرطان در موش‌ها می‌شود، سپس با استفاده از این ویروس توانستند پروتئین JKN‌ را به دست آورند. پس از انتقال این پروتئین به بدن موش‌ها، مجموعه‌ای از آزمایشات را به منظور بررسی واکنش آن‌ها نسبت به این پروتئین انجام دادند. نتایج این تحقیقات راهگشای تولید داروهای موثر برای درمان اضطراب و افسردگی است.

                               

اضطراب     واکنش     مغز     افسردگی     حافظه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :