موضوعات ‌مرتبط: سیاسی وزارت اطلاعات

a/114209 :کد

طبق گزارش؛

نظر وزیر اطلاعات درباره احتمال خرابکاری در پلاسکو

  شنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۹
تعداد بازدید : ۳۴۳   
 تحلیل ایران -نظر وزیر اطلاعات درباره احتمال خرابکاری در پلاسکو

وزیر اطلاعات در محل حادثه پلاسکو، تاکید کرد که تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر عمدی یا خرابکارانه بودن فاجعه پلاسکو به دست نیامده است.

به گزارش تحلیل ایران،حجت الاسلام سید محمود علوی که عصر شنبه در محل حادثه حضور یافته بود، گفت: تا این لحظه به هیچگونه اطلاعاتی یا نشانه ای از خرابکارانه بودن حادثه آتش سوزی و تخریب پلاسکو نرسیده ایم.

 

وزیر اطلاعات گفت: حادثه پلاسکو تروریستی نبود، اما باز هم شواهد را بررسی می‌کنیم. همه شواهد و قرائن را مدنظر قرار می‌دهیم و اگر اقدام تروریستی در این حادثه نقش داشته باشد در خصوص آن بررسی‌های لازم انجام می‌شود.وی تاکید کرد: در ساعات اولیه احتمال تروریستی بودن حادثه وجود داشت، اما تمام علائم و شواهد بررسی شد و هیچ مورد تروریستی در آن دیده نشد.


العالم نوشت: وزیر اطلاعات در پاسخ به سوالی در خصوص شایعه پراکنان در فضای مجازی در حاشیه حریق و ریز ساختمان پلاسکو گفت: در شرایطی که قلب مردم کشورمان از شهادت تعدادی از آتش‌نشانان و هموطنان‌شان آزرده است، دروغ پردازی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و اجازه نخواهیم داد یکسری افراد فرصت‌طلب بهره‌برداری سیاسی نامعقول از این ماجرا داشته باشند.علوی در پاسخ به سوال دیگری درباره مشکوک بودن یا نبودن انفجارهای رخ داده در ساختمان پلاسکو، دقایقی قبل از فرو ریختن آن گفت: در این خصوص نمی‌توانیم اظهارنظری کنیم ولی با توجه به اینکه این ساختمان امکانات گاز شهری را نداشته و بعضی از واحدهای صنفی آن برای گرمایش از کپسول‌های گاز استفاده می‌کردند، انفجارهای رخ داده فعلا مشکوک نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :