موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد مقاومتی

a/114216 :کد

طبق آمار رسمی؛

درخواست «بیکاران پلاسکو» از مردم

  یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۰:۳۴
تعداد بازدید : ۴۰۹   
 تحلیل ایران -درخواست «بیکاران پلاسکو» از مردم

بیکاری بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی در پلاسکو ضربه سختی را به صنف پوشاک کشور وارد کرده است که عزم ایرانی برای خرید کالای ایرانی می تواند بخشی از مشکلات پیش روی این صنف را کاهش داده و موجب اشتغال مجدد آنها شود.

به گزارش تحلیل ایران، سه روز از حادثه تلخ آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تجاری تولید و عرضه پوشاک کشور می گذرد و هنوز هم روند امدادرسانی به حادثه دیدگان به اتمام نرسیده و ادامه دارد.

 

طبق آمار رسمی اعلام شده حدود 560 واحد تولیدی و تجاری در این ساختمان مستقر بودند که این حادثه باعث شد تا بیش از 4 هزار نفر که در صنعت پوشاک فعالیت می کردند بیکار شوند. همچنین براساس اعلام مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی مطابق برآوردها یک هزار و 500 میلیارد تومان منسوجات  از بین رفته است.این حادثه دلخراش در حالی صنعت پوشاک کشور را به مشکلات جدی روبه رو ساخته که در روزهای پایانی سال قرار داریم و بیکاری تولیدکنندگان ایرانی آسیب جدی را به آنها وارد خواهد کرد. به نظر می رسد در حال حاضر هر ایرانی می تواند با خرید پوشاک ایرانی دردی را از دردهای این کارگران و تولیدکنندگان بر دارد.

 

 امروز کارگران بخش پوشاک کشور با وجود حجم زیاد کالاهای قاچاق به سختی فعالیت می کنند که بیکاری بیش از 500 واحد تولیدی ضربه سختی را به این صنف وارد کرده است. عزم ایرانی برای خرید کالای ایرانی می تواند بخشی از مشکلات پیش روی این صنف را کاهش داده و موجب اشتغال مجدد آنها شود.البته چند سالی است که ضرورت خرید کالای ایرانی از سوی مسئولان مربوطه اعلام می شود اما هنوز عزم ملی در این رابطه وجود ندارد و همین امر باعث شده تا  مشکلات تولید کننده داخلی هر روز افزایش یافته و حجم کالاهای وارداتی به کشور افزوده شود.

 

تسنیم نوشت: علاوه بر این نباید این موضوع را منحصر به ایران دانست بلکه سایر کشورها نیز برای توسعه بخش اقتصادی خود تأکیدات زیادی را به خرید اجناس خود توسط مردم می کنند، به عنوان نمونه در اقتصاد آمریکا که از نظر مردم ما در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد، مسئولان این کشور اولویت اقتصاد خود را خرید جنس امریکایی می دانند به نحوی که دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در مراسم تحلیف خود ضمن انتقاد از عملکرد دولت های قبلی آمریکا به صراحت اعلام کرد که باید برای رهایی اقتصاد امریکا از مشکلات فعلی توجه جدی  به خرید اجناس امریکایی شود " ما یک شعار ساده خواهیم داشت: آمریکایی بخر و نیروی آمریکایی استخدام کن".

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :