موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/114219 :کد

میرزاده:

انتخاب ولایتی مایه دلگرمی دانشگاهیان شد

  یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۵
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -انتخاب ولایتی مایه دلگرمی دانشگاهیان شد

رئیس دانشگاه آزاد گفت:انتصاب آقای ولایتی در ریاست هیئت مؤسس باعث دلگرمی دانشگاهیان دانشگاه آزاد شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیئت امنای استان آذربایجان شرقی با قرائت بیتی از شعر حافظ" در دلم بود که بی دوست نباشم هرگز چه توان کرد که سعی من و دل باطل بود"، گفت: متاسفانه ماه دی، ماه درد، اندوه، غم و اتش برای ملت بود. وقایع بسیار غم انگیزی در این ماه اتفاق افتاد که یکی از آنها از دست دادن یار امام و رهبری بود.


وی با بیان اینکه نام آیت الله هاشمی رفسنجانی به مثابه قهرمان ملی در تاریخ معاصر ثبت خواهد شد، گفت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی پدر معنوی خود را از دست دادیم پدری که بیش از 35 سال نگران نهالی بود که به پیشنهاد شخص ایشان تاسیس شد.رئیس دانشگاه آزاد افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی از تاسیس این دانشگاه تا به امروز که این نهال تبدیل به شجره طیبه‌ای شده همواره نگران این دانشگاه بودند و بیش از نیمی از وقت خود را به دانشگاه آزاد اسلامی تخصیص می‌دادند که با فوت ایشان ضربه سنگین ملی به تمام کشور وارد شد.

**آتش نشانان و امدادگران ما با غیرت خود دنیا را تکان دادند.


میرزاده به فاجعه آتش سوزی ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: با اتفاقی که در ساختمان پلاسکو افتاد غم و اندوه ما تشدید و مضاعف شد. آتش نشانان و امدادگران ما با غیرت خود دنیا را تکان دادند و بار دیگر دل شهر را سوزاندند به طوریکه بسیاری از کشورها نیز به خاطر غیرت آنان مراسم تقدیر و تجلیل برگزار کردند.رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: این غیرتمندی نشان داد که علیرغم بداخلاقی‌های رایج و برخوردهای غیر اخلاقی و انسانی هنوز انسان‌های با شرافت و ایثارگری هستند که جان خود را برای خدمت به مردم عرضه کنند. امیدوارم خداوند منان لباس عافیت بر تن مجروحین و علو درجات را به شهدای این فاجعه عطا فرماید.


**دکتر ولایتی از دانشمندان برجسته کشور و از جنس دانشگاهیان است

وی با اشاره به انتصاب دکتر ولایتی به‌عنوان رئیس هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری با تدبیر خود به‌دلیل اینکه امور این دانشگاه که به تدبیر ایشان نقش موثری در آموزش عالی کشور دارد دچار وقفه نشود دکتر ولایتی را به عنوان رئیس هیئت موسس این دانشگاه منصوب کردند.میرزاده افزود: دکتر ولایتی شخصی دانشمند و از جنس دانشگاهیان است که از ابتدا و در مقاطع مختلف در دولت، مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت موسس دانشگاه همراه آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده که انتخاب ایشان که خود از دانشمندان برجسته کشور هستند از بین اعضای هیئت موسس مایه دلگرمی ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی شده است.


تسنیم نوشت: رئیس دانشگاه آزاد در پایان ضمن تبریک به دکتر ولایتی گفت: من و تمام اعضای هیئت امنا و هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی همکاری لازم با ایشان را به‌منظور تحقق اهداف دانشگاه در جهت توسعه پژوهشی و علمی کشور به عمل خواهیم آورد.در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید هیئت موسس دانشگاه آزاد رهبر انقلاب روز گذشته در حکمی دکتر علی‌اکبر ولایتی را به عنوان هیئت رئیسه جدید این دانشگاه منصوب کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :