موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/114286 :کد

نشست آستانه

دومین دور رایزنی های ایران و روسیه در آستانه

  یکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -دومین دور رایزنی های ایران و روسیه در آستانه

هیئت های ایران و روسیه امروز برای دومین بار در آستانه پایتخت قزاقستان درباره سوریه به گفت وگو نشستند.

 به گزارش تحلیل ایران دومین دور رایزنی هیئت های ایران و روسیه در آستانه و درباره اوضاع سوریه ساعتی پیش در هتل ماریوت این شهر برگزار شد.

هیئت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات آستانه قزاقستان که به ریاست حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران جمعه شب راهی قزاقستان شد، دیروز (شنبه) بعد از ورود به آستانه یک دور گفت وگو با هیأت روسی به سرپرستی الکساندر لاورنتیف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه داشت که در حدود دو ساعت به طول انجامید.

پس از آن هم هیئت های ایران و ترکیه به ریاست جابری انصاری و «سدات اونال» معاون منطقه ای وزیر امور خارجه ترکیه گفت وگوهایی را پیش از نشست آستانه برگزار کردند.قرار است هیئت های شرکت کننده در نشست آستانه امروز ناهار را مهمان وزیر خارجه قزاقستان باشند.

عصر امروز نیز نشست مشترکی بین ایران، ترکیه و روسیه برگزار خواهد شد.

نشست آستانه از فردا (دوشنبه) به مدت دو روز با حضور هیئت های ایران، روسیه و ترکیه، سوریه و نمایندگان برخی گروه های معارض سوری، استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه و همچنین با حضور سفیر آمریکا در قزاقستان در هتل ریکسوس آستانه پایتخت قزاقستان آغاز خواهد شد.

این نشست اهدافی چون تثبیت آتش بس، رویارویی موثر با تروریسم و انجام گفت وگوهای سوری - سوری بین دولت و معارضه سوریه برای فراهم کردن مقدمات وصول به یک راه حل سیاسی برای بحران سوریه را در دستورکار خود دارد.

العالم نوشت : جابری انصاری معاون وزیر خارجه ایران روز گذشته در بدو ورود به قزاقستان اعلام کرد که ایران با آمادگی کامل در این نشست شرکت خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :