موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پلاسکو

a/114407 :کد

پلاسکو؛

هنوز به زنده ماندن مفقودین امیدواریم

  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۳۳۹   
 تحلیل ایران -هنوز به زنده ماندن مفقودین امیدواریم

در حالی که عملیات تجسس و آواربرداری از ساختمان پلاسکو وارد پنجمین روز خود شده است، با تلاش امدادگران ساعتی پیش جسد ۴ نفر از شهروندان، کشف و از زیر آوار خارج شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، ساختمان پلاسکو صبح پنجشنبه ۳۰ دی ماه ۹۵ دچار حریق شد. عملیات امداد از لحظاتی پس از وقوع حادثه آغاز شد اما ساعاتی بعد این ساختمان قدیمی به یکباره فرو ریخت و آتش نشانان که برای عملیات وارد ساختمان شده بودند، محبوس شدند. مهر نوشت: تاکنون پیکر ۲ شهید آتش نشان و ۴ شهروند از زیر آوار خارج شده است، اما چندین آتش نشانان و شهروند عادی هنوز زیر آوار هستند.

آخرین اخبار از امدادرسانی حادثه پلاسکو به شرح زیر است:

آمادگی ۲۰۲ وکیل برای مشاوره حقوقی

۲۰۲ وکیل دادگستری با امضای نامه‌ای، آمادگی خود را برای ارائه مشاوره و خدمات حقوقی رایگان به آسیب‌دیدگان حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان تجاری پلاسکو اعلام کردند.

حمایت روحی از بازماندگان

مجید رضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی از اجرای طرح محب برای به منظور حمایت های روحی و مشاوره آسیب دیدگان و بازماندگان حادثه پلاسکو خبر داد و گفت: مردمی هم که از این حادثه دچار اضطراب شده اند برای مشاوره با ۱۴۸۰ تماس بگیرند.

تشییع پیکر شهدای آتش نشان از دانشگاه تهران

مجتبی عبدالهی مسئول ستاد تشییع پیکر شهدای آتش نشان گفت: پیش بینی کرده ایم تا پیکر شهدای آتش نشان از دانشگاه تهران به سمت بهشت زهرا (س) تشییع شوند.پس از خواندن نماز، پیکر شهدا از سمت خیابان انقلاب به بهشت زهرا (س) تشییع می شود تا در آرامگاه ابدی آرام گیرند.

۳۵۰ کارگر پلاسکو برای بیمه بیکاری مراجعه کردند

حاتم شاکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران با بیان اینکه ۳۵۰ کارگر پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری مراجعه کرده‌اند، گفت:تمام کارگران این مرکز به شرط داشتن سابقه بیمه، مشمول بیمه بیکاری می شوند.وی با اشاره به استقرار ۵ ایستگاه پذیرش تقاضای برقراری بیمه بیکاری، افزود: به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان از روز گذشته دو ایستگاه دیگر نیز به ایستگاه های موجود اضافه شد.

هنوز امیدواریم به زنده ماندن مفقودین

سعید شریف زاده مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: تونلی فرعی به سمت اتاقی در کنار موتورخانه حفر شده بود و همکارانم موفق شدند چهار پیکر شهروندان غیرآتش‌نشان را از این اتاق بیرون بیاورند.

وی ادامه داد: تیم‌های جستجو در حال تلاش هستند تا به محبوس‌شدگان دست یابیم. در این میان دقت را فدای سرعت نخواهیم کرد و اگر کار به کندی هم پیش برود می‌ارزد به اینکه بی‌احترامی به پیکر عزیزان و همکارانمان نشود.هنوز هم امیدواریم کسانی را که احتمال زنده‌ماندشان می‌رود زنده از زیر آوار بیرون بیاوریم.هیچ گونه تغییری در محدودیت ترافیکی محدوده مرکزی ایجاد نشده و غرب به شرق خیابان جمهوری از تقاطع خیابان حافظ و ۳۰ تیر و همچنین خیابان فردوسی از میدان امام(ره) به سمت شمال کماکان مسدود است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :