موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/114423 :کد

ساختمان پلاسکو

جمع آوری هشت هزار تن نخاله ساختمان پلاسکو

  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۰
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -جمع آوری هشت هزار تن نخاله ساختمان پلاسکو

جانشین معاونت خدمات شهری شهرداری تهران از جمع آوری هشت هزارتن نخاله ساختمان پلاسکو در پنجمین روز از حادثه خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،  منصورباقرصاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در چند روز اخیر با همکاری برخی دستگاه ها توانستیم حجم زیادی از آهن آلات، بتن و برخی نخاله ها را از ساختمان پلاسکو جمع آوری کنیم.


وی با بیان اینکه وظیفه و هدف ما جمع آوری نخاله های ساختمانی نیست، گفت: درنظرداریم با آوار برداری، پیکر محبوس شده و یا اجساد آتش نشانان را از زیر آوار خارج کنیم.


باقرصاد افزود: با دستور مقامات قضائی، زمینی به وسعت هفت هکتاردر خیابان مختاری (منطقه 12) انتخاب شده و آوار ساختمان پلاسکو به آنجا منتقل می شود.


وی گفت: از زمان آغاز عملیات تاکنون هشتصد کامیون، نخاله های ساختمان پلاسکو را از این محل خارج کرده اند.


وی افزود: در جریان عملیات آوار برداری اگر گاوصندوق و یا اموال دیگری پیدا شود، پس از تنظیم صورتجلسه به مقامات قضایی و نیروی انتظامی تحویل خواهد شد.


در حال حاضر عملیات آواربرداری بخشی شرقی ساختمان پلاسکو انجام شده و نیروهای مستقر دراین محل با استفاده از بیل های مکانیکی مشغول عملیات هستند.


ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری و تقاطع چهارراه استانبول حدود ساعت 8 صبح پنجشنبه 30 دی ماه دچار حریق شد و حدود ساعت11:30 دقیقه به علت شدت آتش فرو ریخت.


ایرنا نوشت: از زمان ریزش ساختمان پلاسکو تاکنون عملیات آواربرداری با کمک تمام تجهیزات و نیروهای امدادی به طور شبانه روزی ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :