موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/114432 :کد

مصر

فراخوان‌ نافرمانی مدنی در مصر همزمان با سالگرد انقلاب ژانویه

  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۷
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -فراخوان‌ نافرمانی مدنی در مصر همزمان با سالگرد انقلاب ژانویه

شورای انقلابی مصر که از طرف‌های مخالف در این کشور است، خواهان نافرمانی مدنی در ششمین سالگرد انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ شد که این تلاشی برای فشار بر نظام مصر است.

به گزارش تحلیل ایران   به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره، این فراخوان برای نافرمانی مدنی در کنفرانس خبری شورای انقلابی مصر در شهر استانبول ترکیه با حضور تعدادی از سیاست‌مداران و نمایندگان سابق در پارلمان مصر مطرح شد.

 

در بیانیه این شورا از مردم مصر خواسته شده به جمع مخالفان در خیابان‌ها و میدان‌ها بپیوندند تا تمامی اقدامات مقاومت مردمی مسالمت‌آمیز برای پایان دادن به اداممهحضور "کودتاچیان" به جریان افتد.

 

شورای انقلاب مصر کمپین "ژانویه؛ کرامت مردم" را در دعوت برای صف بندی تمامی جریان‌ها جهت رویارویی با اقدامات نظام در حق بازداشت شدگان سیاسی و مردم و اقداماتش در افزایش قیمت‌ها و شرایط اقتصادی ظالمانه به راه انداخت.

 

روز چهارشنبه ششمین سالگرد انقلاب ۲۵ ژانویه است که به برکناری حسنی مبارک از قدرت منجر شد.

 

مها عزام، رئیس شورای انقلابی مصر در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که راه حل‌های سیاسی دولت دارای صبغه نظامی در مصر تنها برای بهبود وجهه "دیکتاتوری" این نظام است و انقلاب تنها راه در مقابل اقدامات نظام است.

 

از سوی دیگر، گروهی از مصری‌های حامی عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در مرکز لندن، پایتخت انگلیس تظاهراتی را در حمایت از سیسی برگزار کردند.

 

ایسنا نوشت: این تظاهرات در رویارویی با تظاهرات حامیان اخوان المسلمین برگزار شد.

                               

سیاست     استانبول     قاهره     مصر     السیسی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :