موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/114450 :کد

وزارت کشور

آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات میان دوره‌ای خبرگان

  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۲
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات میان دوره‌ای خبرگان

رحمانی‌فضلی گفت: وزارت کشور برای برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان در تهران برای انتخاب جایگزین مرحوم آیت‌الله هاشمی آمادگی دارد.

به گزارش تحلیل ایران ، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور ظهر امروز (دوشنبه 4 بهمن)  با اشاره به روند عملیات آواربرداری و اجرایی حادثه ساختمان پلاسکو، اظهار داشت: روند جاری عملیات اجرایی و آواربرداری ساختمان پلاسکو در حال انجام است و تلاش می‌شود با سرعت بیشتری پیش رود و از روز گذشته نیز سرعت کار بالا رفته است.

وی ادامه داد: در حوزه کمک‌رسانی به مردم و آسیب‌دیدگان جلسه‌ای را دیروز در دولت داشتیم؛ قبلاً اقدامات توسط بنیاد مستضعفان صورت گرفته بود و آقای سعیدی‌کیا گفتند که ظرف دو سال ساختمانی در موقیعت مکانی پلاسکو می‌سازند.

وزیر کشور افزود: قرار بود محل موقتی برای کسبه این پاساژ فراهم شود؛ همچنین موضوع بیمه، خسارت‌ها، مالیات و ... در دولت مطرح و گزارش دادیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به تشکیل کمیته ویژه این حادثه گفت: رئیس‌جمهور کمیته‌ای متشکل از وزاری اقتصادی و بنده را مشخص کردند که مجموعه اقدامات را پیگیری کنیم و صبح امروز جلسه این کمیته تشکیل و تصمیم‌گیری شد که در همه حوزه‌ها کارها با سرعت بیشتری در دولت انجام شود.

وی با بیان اینکه فاجعه پلاسکو بسیار بزرگ بود و همه را متأثر کرده، گفت: دولت در دقایق اول حادثه همه امکانات خود را پای کار آورد، رئیس‌جمهور نیز دستور ویژه‌ای به بنده دادند تا در رابطه با عوامل و علل این حادثه تحقیق و موضوع را پیگیری و گزارش دهیم.

وزیر کشور ادامه داد: این کار زمان‌بر است و ما جلسات را از همان روز شروع کردیم، تقسیم کار شده و انشاءالله بعد از به دست آمدن نتایج، گزارشی را به مردم می‌دهیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به وضعیت ساختمان‌های مشابه پلاسکو، گفت: دستور دیگری که به بنده داده شد این بود که در کوتاه مدت حداکثر تا  2 تا 3 هفته آینده ساختمان‌های مشابه پلاسکو را که امکان خطر دارند شناسایی کرده و دستورالعمل برای رفع خطرات احتمالی و تقویت شرایط ایمنی انجام دهیم که جلسات مرتبط به این بخش را برگزار کرده و ظرف 2 تا 3 هفته حتماً آنها را شناسایی کرده و گزارش را به دولت خواهیم داد.

وی درباره آمار دقیق شهدای ساختمان پلاسکو، گفت: تاکنون آمار دقیق از شهدای این حادثه نداریم و همانی است که آتش‌نشانی اعلام کرده است.

وزیر کشور درباره میزان خسارت این حادثه گفت: برآورد خسارت در حال انجام است.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به سوالی درباره تجمعات درباره یادمان شهدای آتش‌نشان و ممانعت از برگزاری آن در شهر تبریز گفت: برگزاری هر نوع تجمعی باید با مجوز باشد و ما به استانداری‌ها و فرمانداری‌ها ابلاغ کردیم که برای اینگونه تجمعات مجوز صادر شود، اما اینکه در هر جایی و محلی و تحت هر عنوانی قصد تجمع داشته باشند قطعا مشکلاتی برای خدمات عمومی شهر و مسائل انتظامی ایجاد می‌کند.

تسنیم نوشت : وی با اشاره به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان، گفت: طبق قانون، نحوه و چگونگی اجرا و تصمیات آن با خود مجلس خبرگان است. وزارت کشور آمادگی لازم را برای اجرا دارد، اگر مجلس خبرگان در تهران تصمیم بگیرد که انتخابات میان دوره‌ای برای تعیین جایگزین آیت‌الله هاشمی انجام دهد، ما آمادگی داریم و زمان آن هم همان 29 اردیبهشت خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :