موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/114472 :کد

شرکت سامسونگ

تلاش سامسونگ برای رفع مشکل باتری گوشی‌‌

  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۷
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -تلاش سامسونگ برای رفع مشکل باتری گوشی‌‌

شرکت سامسونگ تولیدکننده گوشی های همراه اعلام کرد که برای اطمینان از رفع مشکل باتری‌های لیتیومی این شرکت، از یک فرآیند آزمایش هشت مرحله‌ای بهره می گیرد.

به گزارش تحلیل ایران، قرار است این رویکرد در جریان ساخت تمام باتری‌های لیتیومی شرکت یاد شده اجرا شود. فرآیند هشت مرحله‌ای آزمایش باتری‌ها شامل آزمون دوام، سلامت ظاهری، بررسی با اشعه ایکس، آزمون شارژ و دشارژ، آزمون ترکیبات آلی فرار، جداسازی قطعات، آزمون استفاده مستمر و آزمون ولتاژ مدار باز است. چهار مورد از این آزمون‌ها در گذشته نیز روی محصولات شرکت یاد شده انجام می‌شد؛ اما اکنون فرآیند انجام آن‌ها بهبود یافته است. برای مثال این شرکت می گوید استانداردهای بالاتری را برای آزمون سلامت ظاهری باتری‌ها وضع کرده است.


ایرنا نوشت: چهار آزمون شارژ و دشارژ، ترکیبات آلی فرار، جداسازی قطعات و استفاده مستمر، آزمون‌های کاملا جدید هستند. در این بین، آزمون شارژ و دشارژ بخش عمده فرآیند بررسی باتری‌ها را به خود اختصاص داده است. سامسونگ در ابتدای ماه آگوست 2016 میلادی گوشی Galaxy Note 7 را رونمایی کرد و تا پایان ماه این محصول را در سراسر جهان عرضه کرد. با وجود این که ارزیابی‌های اولیه گوشی بسیار مثبت بود، گزارش‌هایی از گرم شدن بیش از حد باتری‌ها و آتش گرفتن آن‌ها منتشر شد. در پی این گزارش‌ها، شرکت یاد شده ابتدا فروش گوشی را متوقف و سپس با انتشار یک فراخوان تلاش کرد باتری گوشی‌های معیوب را با نمونه سالم جایگزین کند. اما پس از مدت کوتاهی برخی از باتری‌های جایگزین هم منفجر شدند و بالاخره در تاریخ 10 اکتبر فراخوان استرداد گوشی‌ها در سراسر جهان منتشر شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :