موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/114574 :کد

محسن رضایی در جلسه کمیسیون نظارت

باید در برنامه ششم تحولات اقتصادی و معیشتی مردم مشخص شود

  ﺳﻪشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -باید در برنامه ششم تحولات اقتصادی و معیشتی مردم مشخص شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ضرورت جهت‌گیری شفاف برنامه‌های پنج ساله توسعه کشور گفت: باید در برنامه ششم تحولات اقتصادی و معیشتی مردم مشخص شود.

به گزارش تحلیل ایران  چهارمین جلسه کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز به ریاست محسن رضایی تشکیل شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این جلسه با اشاره به ضرورت جهت‌گیری شفاف برنامه‌های پنج ساله توسعه کشور، گفت: باید گام‌های روشنی مطابق برنامه ششم برداشته  و مشخص شود که با اجرای این برنامه در پنج سال آینده چه اتفاقی در کشور روی می‌دهد و مردم شاهد چه تحولی در حوزه اقتصادی و معیشت خود خواهند بود.

رضایی با اشاره به برخی مواد بررسی شده از برنامه ششم توسعه، افزود: ایجاد شغل در خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و بهزیستی از یک سو موجب صرفه‌جویی در بودجه عمومی و از سوی دیگر موجب افزایش درآمد دولت است.

در این جلسه که با حضور محمدباقر نوبخت، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، محمدرضا باهنر، سیدمرتضی نبوی، محمدجواد ایروانی، مجید انصاری، محمدجعفر منتظری، حمیدرضا حاجی‌بابایی، داوود دانش‌جعفری، اصغر واعظی، حسین مظفر، احمد وحیدی، عادل آذر و  داود محمدی برگزارشد.

مغایرت‌های مواد 83 ، 84، 94، 97 ، 112 و 118 برنامه ششم توسعه که به تصویب  مجلس رسیده، با سیاست‌های کلی نظام مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه  بند «د» ماده 118 با اکثریت آرا مغایر با بند 16 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تشخیص داده و حذف شد.

تسنیم نوشت : به دلیل طولانی شدن مباحث مقرر شد، ادامه بررسی مغایرت‌های برنامه ششم با سیاست‌های کلی نظام در جلسات آتی کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در روز شنبه آینده پیگیری می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :