موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/114576 :کد

انتخابات

زمان ارائه لایحه جامع انتخابات به مجلس دو هفته تمدید شد

  ﺳﻪشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۲۸۲   
 تحلیل ایران -زمان ارائه لایحه جامع انتخابات به مجلس دو هفته تمدید شد

عضو کمیسیون شوراهای مجلس از تمدید ۲ هفته‌ای زمان ارائه لایحه جامع قانون انتخابات به مجلس از سوی دولت خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران  عضو کمیسیون شوراهای مجلس از تمدید ۲ هفته‌ای زمان ارائه لایحه جامع قانون انتخابات به مجلس از سوی دولت خبر داد.

احمد علیرضا‌بیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه قرار بود تا پایان هفته گذشته لایحه جامع قانون انتخابات به مجلس ارائه شود، گفت: در جلسه‌ای که با حضور محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور برگزار شد، مقرر شد ظرف 45 روز دولت این لایحه را به مجلس ارائه کند که با پایان یافتن این مهلت، بار دیگر این زمان 2 هفته تمدید شد.

وی با بیان اینکه هفته آینده مهلت 2 هفته‌ای دولت پایان می‌یابد، ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور مقیمی برگزار شد به نماینده دولت اعلام شد اگر قوه مجریه به پارلمان لایحه ارائه نکند، کمیسیون شوراها طرحی را در دست تهیه دارد که آن را برای بررسی به صحن علنی ارجاع می‌دهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این 2 هفته زمان که دولت درخواست کرده، مضاف بر آن 45 روزی است که دولت برای ارائه لایحه وقت گرفته بود، گفت: بنا بر اعلام دولت، از لایحه 160 ماده‌ای قانون جامع انتخابات که تهیه شده، 135 ماده تصویب و  مقرر شده در این 2 هفته باقی مواد لایحه را بررسی و پس از آن به مجلس ارائه کنند.

فارس نوشت : علیرضا بیگی تصریح کرد اگر دولت در زمان مقرر لایحه جامع قانون  انتخابات را به مجلس ارائه کند اصلاحات لازم در قانون قبلی اعمال می‌شود و در انتخابات سال 96 از این قوانین استفاده می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :