موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/114598 :کد

سامسونگ

گزارش عملکرد سامسونگ در سه ماهه چهارم منتشر شد

  ﺳﻪشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۷
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -گزارش عملکرد سامسونگ در سه ماهه چهارم منتشر شد

مپانی سامسونگ ساعاتی پییش، گزارش عملکرد مالی خود در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی را منتشر و اعلام کرد که میزان سود حاصل از فروش محصولات این شرکت در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، تا دو برابر افزایش یافته است.

به گزارش تحلیل ایران، در این گزارش، در آمد خالص این شرکت در فاصله زمانی میان ماه های اکتبر تا دسامبر، برابر با 6.1 میلیارد دلار عنوان شده که بخش قابل توجهی از این درآمدها از فروش تراشه های مموری حاصل شده است. این در حالیست که سامسونگ در طی ماه های اخیر و با توجه به مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت 7، خسارات زیادی را متحمل شد و پیش بینی می شد که این مسئله، بر درآمدهای این شرکت تاثیر منفی بگذارد.


به گفته سامسونگ، مجموع فروش محصولات این کمپانی در بازه زمانی ذکر شده برابر با 45.6 میلیارد دلار بوده است که با افزایش 50 درصدی سود عملیاتی این شرکت در مقایسه با سه ماهه چهارم سال گذشته همراه بوده است. سود عملیاتی سامسونگ حدود 9.2 میلیارد دلار عنوان شد.


این شرکت که در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی های هوشمند، تلویزیون و همچنین تراشه های مموری در جهان محسوب می شود، عنوان کرد که به احتمال فراوان، در آمدهایش در سه ماهه نخست سال 2017 با کاهشی محسوس همراه خواهد بود چرا که علاوه بر کاهش فروش تلویزیون ها، سرمایه گذاری های زیادی در زمینه کسب و کار موبایل نیز صورت گرفته است.

 

با این حال، عملکرد سامسونگ در سه ماهه چهارم منتهی به ماه دسامبر فراتر از پیش‌بینی های تحلیلگران از آب درآمد، این در حالیست که گلکسی نوت 7 تا به امروز حدود 5 میلیارد دلار خسارت مالی به این شرکت وارد کرده است. روز گذشته در خبرها داشتیم که سامسونگ، از علت انفجار گوشی های گلکسی نوت 7 پرده برداشت و دلیل آن را وجود نقص در طراحی و عملکرد باتری این گوشی عنوان کرد.


و اما در خصوص میزان فروش محصولات نیمه هادی این شرکت نیز باید گفت که سامسونگ در سه ماهه پایانی سال توانست بالغ بر 4.3 میلیارد دلار سود عملیاتی را تنها از کسب و کار تراشه های نیمه هادی به دست آورد و این نشان از اعتماد سایر شرکت ها به تراشه های این کمپانی دارد. تجارت موبایل سامسونگ نیز در سه ماهه پایانی سال 2016 توانست، سود عملیاتی 2.1 میلیارد دلاری را تجربه کند که با توجه به عدم عرضه پرچمدار سری گلکسی نوت در این بازه زمانی، می تواند برای مدیران این شرکت رضایت بخش باشد.

تابناک نوشت: سامسونگ در ادامه گزارش خود آورد که کسب و کار تولید نمایشگرهای این شرکت به لطف فروش پنل های OLED، درآمد عملیاتی 1.1 میلیارد دلار را ثبت کرد که با توجه به تمایل سایر شرکت ها به استفاده از نمایشگرهای پیشرفته، انتظار می رود این رقم در سه ماهه نخست امسال با افزایشی قابل توجه همراه شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :