موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/114602 :کد

در جریان سفرش به کویت؛

استولتنبرگ: به نفع آمریکاست که به ناتو پایبند بماند

  ﺳﻪشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۹
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -استولتنبرگ: به نفع آمریکاست که به ناتو پایبند بماند

دبیرکل ناتو در سفرش به کویت که با هدف افتتاح مرکز منطقه‌ای ناتو در این کشور صورت گرفت اعلام کرد: مطمئنم ترامپ به ناتو پایبند خواهد ماند.

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در کنفرانسی مطبوعاتی که در جریان مراسم افتتاح مرکز منطقه‌ای ناتو در کویت برگزار شد، اعلام کرد که ناتو به ادامه همکاری با همپیمانش از طریق مرکز منطقه‌ای ایجاد شده در کویت پایبند است.

 

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره آینده روابط ناتو و آمریکا نیز گفت: مطمئنم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا به تعهدات کشورش درباره ناتو کاملا پایبند خواهد ماند. این به نفع منافع دو طرف است. مشارکت ما با آمریکا به ویژه پس از جنگ سرد مشارکتی مهم است.

 

استولتنبرگ ادامه داد: ترامپ باید به خاطر منافع آمریکا به ناتو پایبند باشد؛ چراکه همکاری ما برای هم‌پیمانان اروپاییمان هم مهم است و این به نفع آمریکاست که ناتو ائتلافی قوی باشد.

 

وی تاکید کرد: ترامپ اخیرا در پیامی به من پایبندی‌اش به ناتو را اعلام کرد و من در تماسی با جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز در این باره صحبت کردم و او حمایت قوی خود از ناتو را اعلام کرد.

 

من با پیام ترامپ و وزیر دفاع دولتش که گفته‌اند نیازمند تفسیری درست از سهم مشارکت هم‌پیمان در ناتو هستند موافقم. ما نیاز به افزایش مشارکت‌ها هستیم و امیدوارم دولت جدید به نفع منافع ناتو عمل کند.

 

ایسنا نوشت: استولتنبرگ در پایان ناتو را "موفق‌ترین ائتلاف در تاریخ" توصیف کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :