موضوعات ‌مرتبط: فناوری تلگرام

a/114727 :کد

تلگرام

۲۵۰۰ کانال تلگرامی در سامانه احراز هویت ثبت نام کرده اند

  چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۵۷۳   
 تحلیل ایران -۲۵۰۰ کانال تلگرامی در سامانه احراز هویت ثبت نام کرده اند

چندی پیش در سایت خواندید که بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی احراز هویت دارندگان کانال های تلگرامی برای ادامه فعالیت ایشان در این اپلیکیشن پیام رسان ضروری اعلام شد.

به گزارش تحلیل ایران   در پی این الزام، امروز دبیر شورای عالی فضای مجازی در همایش پیشگیری از سرقت علمی از ثبت نام بیش از ۲۵۰۰ کانال تلگرامی که در بین آنها کانالهای بزرگ دیده می شود، در سامانه احراز هویت فضای مجازی وزارت ارشاد خبر داد.

ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به ثبت‌نام ۲۵۰۰ کانال تلگرامی در سامانه احراز هویت "شامد"، این طرح را مثبت ارزیابی کرد و افزود:

کانال‌های ثبت نام کرده از سیاست های تشویقی از جمله تبلیغات و اخذ پروانه نقش فرهنگی برخوردار می‌شوند که البته بحث تبلیغات هنوز به تصویب نرسیده است. کانال‌هایی که ثبت نام نکنند در طول زمان به دلیل اینکه غیر قانونی هستند با معذوریت مواجه خواهند شد.

فیروزآبادی درمورد ساماندهی کانالهایی که مدیریت آنها در خارج انجام می‌شود، نیز تصریح کرد که جرایم از طریق پلیس فتا پیگیری می‌شود و هم‌اکنون نیز تلگرام در حوزه جرایمی که بین‌المللی است با ایران همکاری دارد.

 

وی درمورد تغییر تفسیر این مصوبه مبنی بر مسدود شدن کانال‌های تلگرامی دارای بیش از ۵ هزار کاربر در صورت عدم ثبت نام و مسدود نشدن آن، تاکید کرد کهمصوبه این تصمیم مکتوب است و به سازمان‌ها نیز ابلاغ شده است.


فیروزآبادی درباره پیگیری تصمیم شورای عالی فضای مجازی برای انتقال سرور تلگرام به ایران، گفت:

تابناک نوشت: طرح این موضوع در دستور کار است و روز شنبه جلسه شورا تشکیل خواهد شد که دستور جلسه ساماندهی پیام‌رسان‌ها و تقویت پیام‌رسان‌های داخلی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :