موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی وام قرض الحسنه

a/114770 :کد

با اشاره به تصمیمات هیات وزیران ؛

جزئیات پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی به کسبه پلاسکو

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۷:۲۲
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -جزئیات پرداخت وام ۳۰۰ میلیونی به کسبه پلاسکو

دبیرکل کانون بانک ها و موسسات اعتباری گفت: سقف تسهیلات ۳۰۰ میلیونی برای همه کسبه ساختمان پلاسکو یکسان نیست.

به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا جمشیدی در برنامه تیتر امشب افزود: این تسهیلات در صورت آمادگی تضامین، 10روزه پرداخت می شود.

 

تسنیم نوشت: وی با اشاره به تصمیمات دیروز هیات وزیران درباره جبران خسارت و حمایت از اصناف و کارگران خسارت دیده در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو گفت: بانک‌ها دو سال به واحدهای تجاری ساختمان پلاسکو مهلت بازپرداخت تسهیلات گذشته خود را می دهند و همه ‏جرایم و هزینه دیرکرد آنها بخشیده می شود.


جمشیدی اضافه کرد :  50 درصد سود تسهیلات این کسبه به وسیله بانک‌ها و 50 درصد باقیمانده نیز بوسیله دولت پرداخت می شود اما در بانک های خصوصی پرداخت 50 درصد سود تسهیلات باید با رضایت صاحبان سهام این بانک ها باشد.محمدرضا جمشیدی گفت: شنبه آینده مدیران کل بانک های دولتی و خصوصی جلسه ای برای بررسی این موضوع دارند.وی افزود : بازپرداخت ‏تسهیلات 300 میلیون تومانی 48 ماهه و به صورت یک سال دوره تنفس و 36 ماه دوره بازپرداخت است.


جمشیدی گفت: تسهیلات بانکی اصناف  پلاسکو ، همچنان جزء بدهی آنان است اما سود و جرائم آنان بخشیده می شود.دبیر کل کانون بانک ها و موسسات اعتباری افزود : سابقه بدهی معوق کسبه پلاسکو به بانک ها برای دریافت تسهیلات جدید پاک می شود و اگر این کسبه وثیقه ملکی نداشته باشند می توانند سفته ارائه دهند به این شرط که ضامن های معتبر پشت سفته ی آنها را امضاء کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :