موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/114775 :کد

به نقل از رویترز؛

افزایش بهای نفت و ثبات طلا

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۸
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -افزایش بهای نفت و ثبات طلا

کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر، افزایش بهای جهانی نفت را به همراه داشت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز؛ بهای جهانی نفت امروز صبح و در پی ادامه کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزها افزایش یافت. این در حالی است که به باور تحلیلگران، افزایش تولید نفت آمریکا مانع اوج‌گیری بیشتر بهای طلای سیاه شده است.


بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (شاخص بین‌المللی نفت) با 51 سنت افزایش (0.93 درصد) به 55 دلار و 59 سنت رسید. هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) نیز با 47 سنت افزایش (0.89 درصد) 53 دلار و 22 سنت معامله شد.دلار در روزهای اخیر حدود 3.9 درصد از ارزش خود را در برابر مجموعه‌ای از ارزهای معتبر از دست داده است. کاهش ارزش دلار برای مشتریان نفت خبر خوبی محسوب می‌شود؛ چرا که آن‌ها می‌توانند با هزینه کمتری به خرید طلای سیاه بپردازند.


العالم نوشت: از سوی دیگر، گزارش جدید «اداره اطلاعات انرژی» آمریکا که دیروز منتشر شد نشان داد تولید نفت این کشور از اواسط سال گذشته 6.3 درصد افزایش یافته و به روزانه 8.96 میلیون بشکه رسیده است؛ عاملی که می‌تواند مانع اوج‌گیری بیشتر بهای طلای سیاه باشد.این در حالی است که بهای جهانی طلا امروز ساعاتی با‌ثبات را تجربه می‌کند. هر انس طلا هم‌اکنون – بدون تغییر نسبت به ساعات پایانی معاملات روز گذشته -- 1201 دلار معامله می‌شود. دیروز بهای جهانی فلز زرد به پایینترین سطح در 13 روز اخیر رسیده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :