موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/114780 :کد

طبق گزارش؛

قلب آتش نشان شهید، بهنام میرزاخانی هنوز می‌تپد!

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۲
تعداد بازدید : ۳۴۱   
 تحلیل ایران -قلب آتش نشان شهید، بهنام میرزاخانی هنوز می‌تپد!

قلب آتش نشان شهید بهنام میرزاخانی، آتش نشانی که حین عملیات اطفای حریق ساختمان پلاسکو دچار سوختگی شدید شد و در بیمارستان به فیض شهادت نائل آمد، از امروز بار دیگر می‌تپد؛ در کلاس درسی که این قهرمان با رفتنش برایمان دایر کرد!

به گزارش تحلیل ایران، حریق هولناک ساختمان پلاسکو اگر به ریزش این ساختمان و مدفون شدن شماری از آتش نشانان قهرمان نیز منجر نمی‌شد، باز جای تأثر فراوانی در قلب هایمان باز می‌کرد، از این روی که یکی از آتش نشانان حاضر در بطن حادثه، در شعله‌های آتش جان فشانی کرده و دست تقدیر، عروج ابدی برایش در رقم زده بود.

 

 شهید بهنام میرزاخانی، آتش نشان جوان و شجاعی که آخرین تصویر ثبت شده از وی، حضور در صحنه اطفای حریق ساختمان پلاسکو است؛ تصویری که زمانی ثبت شده که هنوز کسی فکرش را نمی‌کرد، ساختمان هفده طبقه و پنجاه و چند ساله تهران، فرو بریزد و فاجعه‌ای بزرگ از دل آن متولد شود.نام بهنام میرزاخانی را زمانی شنیدیم که با خبر شدیم با سوختگی حدود 70 درصد راهی بیمارستان شده است. راهی که نه به درمان وی، که به رقم خوردن مرگ مغزی برای این آتش نشان و گام برداشتن خانواده این قهرمان در مسیر او ختم شد؛ جان فشانی برای هموطنانش.

آتش نشان جوان جمعه دعوت حق را لبیک گفت و به فیض شهادت نائل آمد تا با اعلام رضایت خانواده اش برای اهدای عضو، قلبش به بطنی جدید منتقل شده و در بدن یک بیمار نیازمند پیوند، بتپد. اتفاقی که ساعاتی پیش رخ داد و حالا بار دیگر قلب بهنام تپیدن را آغاز کرده است. آن هم در زمانی که هنوز پیکر مطهرش تشییع نشده و همگان آماده‌اند بدرقه‌ای تاریخی با این قهرمان و هم قطارانش رقم بزنند.
 

قهرمانی متولد شهر اراک که در شهرستان پاکدشت به بالندگی رسید و در 25 سالگی، پیش از آنکه طعم زندگی متأهلی را بچشد، چشم از جهان بست. در مسیری که با علاقه در آن وارد شده بود و آن گونه که مادرش می‌گوید، از حضور در آن خرسند بود. آنقدر که در تعریف کارش با لبخند به مادر می‌گفت: «خوشحالم. من امروز خیلی‌ها را نجات دادم.»

یکی از آتش نشانان ایستگاه دو میدان امام حسین تهران که تازه دو ماه نامزد کرده بود، شیرینی های زندگی نیز نتوانست مانع از انجام وظیفه‌اش شود. آنقدر که نخستین شهید حادثه پلاسکو لقب گرفت و خیلی سریع، قهرمانی اش را تکرار کرد. این بار با اهدای عضو و قدم نهادن در مسیری که نجات جان انسان ها، در زمانی که ظاهرا دست ها از دنیا کوتاه می‌شود، است.به راستی برای امثال این شهید، کوچ از دنیا پایان هیچ راهی نیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :