موضوعات ‌مرتبط: فناوری هوش مصنوعی

a/114826 :کد

سامسونگ

همکاری سامسونگ و گوگل برای پیشبرد فناوری هوش مصنوعی

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۱
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -همکاری سامسونگ و گوگل برای پیشبرد فناوری هوش مصنوعی

همکاری سامسونگ و گوگل برای پیشبرد فناوری هوش مصنوعی

به گزارش تحلیل ایران براساس شنیده ها، انتظار می رود که سامسونگ همزمان با معرفی گوشی هوشمند گلکسی S8، دستیار صوتی جدیدی بر پایه هوش مصنوعی و با نام Bixby را نیز عرضه کند که به گفته برخی منابع، نتیجه خرید شرکت Viv Labs توسط سامسونگ است. با این حال، علیرغم اینکه سامسونگ تصمیم دارد فناوری هوش مصنوعی خود را به بازار عرضه کند، اما در عین حال برای پیشرفت های آتی در این حوزه برای همکاری با گوگل نیز برنامه هایی دارد.

لی کیونگ تا، مدیر بخش موبایل سامسونگ که به تازگی در یک همایش سخنرانی کرده گفته سامسونگ و گوگل باید به همکاری خود در زمینه فناوری هوش مصنوعی ادامه دهند. این اظهارات در نوع خود جالب هستند، چرا که می توان Bixby را رقیبی برای دستیار صوتی گوگل دانست.

سامسونگ تنها شرکتی نیست که قصد دارد از فناوری مخصوص خود، یا حداقل فناوری که به گوگل متعلق نیست در این زمینه استفاده کند. اخیرأ، هوآوی نیز تایید کرده که گوشی Mate 9 این شرکت همراه با قابلیت الکسای آمازون عرضه می شود، خبری که قطعا رضایت گوگل را به همراه نخواهد داشت.

تابناک نوشت: به هر ترتیب، معقول به نظر می رسد که شرکت های مختلف برای پیشبرد فناوری هوش مصنوعی با یکدیگر همکاری کنند. بعه هر روی، باید منتظر بود و دید که نتیجه همکاری سامسونگ و گوگل در این حوزه چه خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :