موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/114831 :کد

مشاور وزیر بهداشت:

هفت درصد هزینه خانوارهای ایرانی صرف سلامت می شود

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۲
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -هفت درصد هزینه خانوارهای ایرانی صرف سلامت می شود

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور اقتصادی گفت: بر اساس ارزیابیها هم اکنون حدود هفت درصد هزینه های خانوارهای ایرانی در حوزه سلامت صرف می شود.

به گزارش تحلیل ایران،  داوود دانش جعفری روز پنجشنبه در حاشیه 'همایش ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی' در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: هزینه سلامت خانوارهای ایرانی در کنار هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک و سایر بخشها رقم به نسبت متعادلی است.


وی ادامه داد: از سوی دیگر 43 درصد کل هزینه های سلامت خانوارهای ایرانی به حوزه های دندانپزشکی و دارو مربوط می شود که اکنون 22 درصد آن در حوزه دارو و 21 درصد در بخش دندانپزشکی صرف می شود.


مشاور وزیر بهداشت گفت: حوزه دارو به دلیل مصرف بالای آن در ایران و بخش دندانپزشکی به دلیل فقدان پوشش بیمه ای بخش زیادی از هزینه های سلامت خانوارهای ایرانی را تشکیل می دهند.


وی افزود: فرهنگ سازی در حوزه دارو چه در بخش میزان تجویز مناسب از سوی پزشکان و همچنین مصرف آن از سوی بیماران از ضرورتها در راستای کاهش هزینه ها دارویی به شمار می رود.


دانش جعفری ادامه داد: برخی خدمات تشخیصی مانند سونوگرافی و ام.آر.آی نیز در ایران مصرف بالایی دارد و این در حالی است که برخی از آنان مانند سونوگرافی برای تعیین جنسیت حالت تفننی دارد.


وی همچنین به دستاوردهای حوزه پزشکی در ایان اشاره و بیان کرد: پیشرفتهای پزشکی در کشور از دیرباز مورد توجه بوده بطوری که هم اکنون 90 درصد داروها در داخل ایران تولید می شوند و به دلیل توانمندیهای پزشکی بیماران زیادی از کشورهای دیگر برای معالجه به ایران سفر می کنند.


مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور اقتصادی گفت: اما در عین حال باید در برخی از بخشها از تجارب سایر کشورها برای ارتقای سلامت در جامعه بهره برد.


وی همچنین تقسیم کار بین بخش دولتی و خصوصی را در حوزه سلامت یکی از چالشهای این حوزه ذکر و بیان کرد: این امر نیازمند برنامه ریزی دقیق و چاره اندیشی اساسی است.


ایرنا نوشت:  همایش ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد از ششم بهمن ماه در این شهر آغاز شده بود امروز به کار خود پایان می دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :