موضوعات ‌مرتبط: سیاسی پلیس

a/114840 :کد

پلیس

تاکید فرمانده ناجا بر حمایت مجلس از نیروی انتظامی

  پنجشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۰
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -تاکید فرمانده ناجا بر حمایت مجلس از نیروی انتظامی

فرمانده ناجا بر حمایت نمایندگان مجلس از نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: پلیس نهادی حاکمیتی است و بیشترین خدمات را در کشور به مردم ارائه می دهد.،

به گزارش تحلیل ایران ، سردار حسین اشتری شب گذشته  گفت: امروز امنیت یکی از نعمت های بزرگ کشورمان است چرا که اگر امنیت داشته باشیم پیشرفت و آبادانی نیز حاصل می شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند: « امنیت رکن اساسی پیشرفت کشور و نیروی انتظامی رکن تامین امنیت است»، بیان داشت: پلیس مسئولیت امنیت در مرزها تا شهرها را برعهده دارد لذا ماموریت نیروی انتظامی با تمامی دستگاه های اجرایی به لحاظ نوع و تنوع ماموریت ها متفاوت است.

فرمانده ناجا با اشاره به وجود برخی از خلاء ها و مشکلات پیش روی نیروی انتظامی در ابعاد مختلف، گفت: پلیس با تمام مشکلات، وظایف خود را به خوبی انجام می دهد اما لازم است این نیرو بیش از پیش تقویت شود.

فرمانده ناجا، بر حمایت نمایندگان مجلس از نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: پلیس نهادی حاکمیتی است و بیشترین خدمات را در کشور به مردم ارائه می دهد.

سردار اشتری با اشاره به تنوع ماموریت ها و تکثر رده ها در ناجا، یادآور شد: هزینه جرم کاهش یافته است و از طرف دیگر، هر خلاء مدیریتی که پیش می آید سر ریزش به سمت نیروی انتظامی است اما با تمامی مشکلات، من و همکارانم به پوشیدن لباس نیروی انتظامی و خدمت به مردم افتخار می کنیم.

وی از نمایندگان مجلس خواست تا به موضوع معیشت کارکنان ناجا و کمک های مادی و معنوی به نیروی انتظامی از طریق طرح در کمیسیون های مختلف مجلس، بیشتر بپردازند .

فرمانده ناجا بابیان  اینکه، استان فارس برای نیروی انتظامی اولویت دارد، افزود: طی سفر به این استان، مشکلات و خلاء ها مشاهده و احصاء شد و قطعا با برگزاری جلسات نسبت به رفع آنها اقدام خواهیم کرد.

سردار اشتری با اشاره به اینکه، نیروی انتظامی روزانه شهدایی را در راه تامین امنیت تقدیم می کند، تصریح کرد: ما وظیفه داریم درقبال رهبری، مردم و شهدا از جان مایه بگذاریم و این تنها یک شعار نیست.

وی یادآورشد:با وجود افزایش 15 الی 20 درصدی ماموریت های پلیس، شهدای ما در سال 94 نسبت به سال 93 کاهش 48 درصدی داشته است.

وی بابیان اینکه، مجموعه نیروی انتظامی با انگیزه کامل و حمایت ها، هدایت ها و دعای مقام معظم رهبری کماکان به انجام ماموریت های خود اهتمام دارد، گفت: از سردار گودرزی فرمانده انتظامی استان و همکارانشان به دلیل انجام ماموریت های محوله و همچنین از حمایت های نمایندگان مجلس از نیروی انتظامی تشکر می کنم.

در ادامه این دیدار، نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی، ضمن بیان دیدگاه و نقطه نظرات خود پیرامون مسائل انتظامی از اقدامات خوب پلیس فارس از جمله اجرای طرح مکنا در راستای خوشایند سازی محیط خدمتی و تکریم ارباب رجوع و همچنین فرمانده نیروی انتظامی، تقدیر و تشکر کردند.

سردار" احمد علی گودرزی" نیز درابتدای این دیدار درسخنانی اظهار داشت: نمایندگان مجلس پل ارتباطی بین مردم وحاکمیت هستند.

وی افزود:نیروی انتظامی امروز با همه وجود به عنوان سربازان ولایت مجاهدانه در تلاش هست تا امنیت را درجامعه برقرارکند.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه کار ناجا طاقت فرسا است ولی با این وجود با عشق نسبت به مردم به وظایف خود عمل می کند، گفت: هماهنگی مطلوب در بین دستگاه های امنیتی وانتظامی برقرار است بطوریکه در 18 ماهه گذشته 15 نفر از اشرار مسلح در استان به هلاکت رسیده اند.

وی به کسب رتبه دوم استان در ارزیابی سالیانه در سال 94 اشاره کردوگفت: این درحالی است که سال 93، استان در رتبه 28 کشوری قرار داشت.

سردار گودرزی بابیان اینکه در 10ماهه امسال 165میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است گفت: در این مدت وقوع سرقت نیز 12درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشه است.

ایسنا نوشت : بر اساس گزارش سایت پلیس، سردار گودرزی در پایان به ارجاع 38هزار پرونده به دوایر مشاوره ومدد کاری در کلانتری ها اشاره کرد و گفت:82درصد پرونده های ارجاعی به مصالحه انجامیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :