موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تحلیلی

a/114882 :کد

همه مقصریم: خود کرده را تدبیر نیست!

ناصر محمدي

  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۰
تعداد بازدید : ۴۶۴   
 تحلیل ایران -همه مقصریم: خود کرده را تدبیر نیست!

تصمیمات امروز مدیران بخش دولتی و عمومی، سازنده فردای ما و فرزندان ماست. مدیر دولتی هم در برابر شرایط امروز مردم مسئولیت دارد، هم باید پاسخگوی مسائل و موضوعات فردای جامعه باشد.

 این وظیفه شهروندان است که نسبت به سرنوشت امروز و فردای خود حساسیت بیشتری بخرج داده و در انتخاب تصمیم گیران بخشهای دولتی(دولت و مجلس) و عمومی(شورای شهر و شهرداری) دقت بیشتری نمایند.


مروری بر ترکیب اعضای شورای شهر تهران در سالیان اخیر به خوبی "ضعف انتخاب فرد اصلح و متخصّص" از سوی شهروندان را نشان می دهد.تا چندین ماه آینده انتخابات پنجمین دوره شورا های اسلامی کشور بر گزار می گردد.


ضروری است که مردم شریف ایران در انتخابات شوراهای اسلامی در انتخاب اعضای شورای شهر و روستا دقت بیشتری بعمل آورند تا در شاهد اینگونه حوادث نباشیم اعضای شورای شهر از مسئولیت خطیری برخوردارند، تقدیر و تشکر از قهرمانان جای خود دارد ولی شورای شهر و روستا افراد متخصص خود را می طلبد، باشد که وقوع حوادث تلخی مثل حادثه پلاسکو، از یکسو منجر به ارتقاء سطح آگاهی عمومی و دقت بیشتر شهروندان در انتخاب ها گردد و از سوی دیگر، شاید تلنگری باشد بر وجدان به خواب رفته برخی سیاسیون تا با چهره های شناخته شده ورزشی، هنری و ... بازی سیاسی نکرده و در راستای تامین منافع شخصی و گروهی، عروسک گردان این چهره ها نشوند.


امید است افراد چهره و شناخته شده در حوزه های مختلف نیز به خود آیند و به اعتماد صادقانه مردم با حضور موثر در حوزه تخصصی خود پاسخ گویند نه با ورود به حوزه های غیرتخصصی! که اگر چنین شود این خود خیانتی بزرگ در حق مردم و کشور است. از این حوادث، دستگاههای نظارت و تایید کننده صلاحیت افراد نیز باید درس بزرگی گرفته و برخورداری از تخصص مرتبط را بعنوان یکی از شاخصهای اصلی تایید صلاحیت لحاظ کنند....


                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :