موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/114902 :کد

دبیر سابق انجمن لجستیک ایران؛

تهران از لحاظ لجستیکی عقب مانده است

  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -تهران از لحاظ لجستیکی عقب مانده است

دبیر سابق انجمن لجستیک ایران گفت: در حال حاضرتهران از لحاظ لجستیک عقب‌مانده و سنتی است وانتظار اتفاقات ناگوار دیگری را هم داشته باشیم.

به گزارش تحلیل ایران، سعید جابرانصاری دبیر سابق انجمن لجستیک ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا گفت: در حال حاضرتهران از لحاظ لجستیکی عقب‌مانده و سنتی است. به همین دلیل باید انتظار اتفاقات ناگوار دیگری را هم داشته باشیم.

 

وی در توضیح علم لجستیک گفت: دانش لجستیک شامل ذخیره‌ سازی و جابه‌جایی کالا می‌شود که در حال حاضر در ایران از لحاظ انبار کردن و جا‌به‌جایی متولی مناسبی ندارد چه در ذخیره سازی کالا و چه در جابه جایی در حالی که در بیشتر کشورها  این دانش به خوبی ارتقا یافته است.جابر انصاری با بیان اینکه نوع انبار داری اشتباه تنها به پلاسکو اختصاص نداشت ادامه داد: در همه خیابان جمهوری و بازار ما شاهد انبار کردن  کالاها در ساختمان‌های مسکونی یا مغازه‌ها هستیم که باعث ایجاد وضعیت ناایمن می‌شود.

 

 دبیر سابق انجمن لجستیک ایران گفت : از کل هزینه های لجستیک یک سوم ذخیره وانبارداری، دو سوم مدیریت و حمل نقل را شامل می‌شود. اگر ما لجستیک ایران را ارتقا دهیم  حتی می‌توانیم از افزایش نا به‌جا  قیمت‌ها جلوگیری کنیم.وی با آوردن مثال شهر آلما‌ آتی  قزاقستان گفت: در این شهر 10 سال  پیش 800 هزار متر فضای سنتی انبار درون شهر به حومه  انتقال داده شد و پس از آن انبارهای مدرن و مرتفع و نیمه مکانیزه در حاشیه شهرها ساخته شد.


جابرانصاری ادامه داد: این 800 هزار متر فضا خالی ایجاد شده در مرکز شهر توانست به بهبود زندگی شهری شهروندان آلما آتی کمک کند، چنین تجربه‌ای را در مورد  میادین تره و بار تهران داشته ایم  از طرفی  در برنامه ششم توسعه هم  تغییر مکان چنین فضاهایی آمده است.وی در پایان گفت: اگر شورای شهر تصمیم بگیرد تا انبار داری بیش از سطح فروش در شهر ممنوع شود،  با وجود تکنولوژی های روز و گسترش فروش های اینترنتی شاهد شرایط بهتری هم برای شهروندان و هم برای کسبه خواهیم بود.

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :