موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/114910 :کد

سازمان ملل

هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل جنگ می‌میرد

  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی به دلیل جنگ می‌میرد

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد با هشدار تشدید وخامت انسانی و بحران امنیت غذایی در یمن به‌دلیل جنگ مستمر ائتلاف متجاوز سعودی، اعلام کرد، در هر دقیقه حداقل یک کودک یمن به دلایل قابل پیشگیری جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران ، «استفان اوبراین» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان‌دوستانه، روز پنجشنبه هشدار داد که بحران انسانی در یمن وخیم شده و احتمالا این کشور در سال جاری با قحطی روبه‌رو می‌شود.

استفان اوبراین در سخنان خود در شورای امنیت گفت: «درگیری‌ها در یمن تاکنون محرک اصلی برای اعلام بزرگ‌ترین حالت فوق‌العاده در زمینه امنیت غذایی در جهان است.»

وی افزود: «در صورتی‌که هیچ‌گونه تدابیر فوری در این کشور اتخاذ نشود، قحطی در سال 2017 یک سناریوی محتمل می‌شود.»

این مقام سازنان ملل خاطرنشان کرد که حدود 14 میلیون نفر یعنی نزدیک 80 درصد از مردم یمن به کمک‌های غذایی نیاز دارند و نیمی از آنها نیز در فقدان شدید امنیت غذایی به‌سر می‌برند.

اوبراین اضافه کرد، دست‌کم دو میلیون یمنی به کمک‌های غذایی اضطراری برای ادامه بقا نیاز دارند.

نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور انسان‌‌دوستانه در ادامه گفت: «به طور کلی، وضعیت اسفناک کودکان همچنان به قوت خود موجود است؛ در هر دقیقه یک کودک زیر 10 سال به دلایلی قابل پیشگیری، جان خود را از دست می‌دهد.»

تسنیم نوشت : عربستان همراه با چند کشور دیگر عرب از روز 26 مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی این کشور به قدرت کرد. این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه‌ای جز کشتار بیش از 11 هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر دیگر، آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت‌های این کشور نداشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :