موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مدارس

a/114928 :کد

هوشمند سازی

دلایل نیاز معلمان به دوره ضمن خدمت هوشمندسازی

  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۶
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -دلایل نیاز معلمان به دوره ضمن خدمت هوشمندسازی

معاون مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش وپرورش گفت: در روش‌های جدید یادگیری معلم نباید منحصر به کتاب درسی باشد و باید از تمام لوازم الکترونیک در اختیار استفاده کند.

به گزارش تحلیل ایران در رابطه با برگزاری دوره ضمن خدمت هوشمندسازی  مدارس ویژه معلمان اظهار کرد: این دوره آموزشی با هدف بهره‌‌مندی معلمان از فناوری‌های نوین با هدف ارتقای کیفیت فرآیند یاددهی و یادگیری در نظام آموزشی کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: در نظام‌های آموزشی جدید، نقش معلم مشاوره و تسهیل‌گری است و باید به دنبال تربیت دانش‌آموز پژوهنده باشد به همین دلیل نیاز است تا کیفیت فرآیند یاددهی و یادگیری را توسعه دهد که استفاده از فناوری‌های نوین در امر آموزش یکی از ابزارهای افزایش کیفیت است.

معاون مرکز برنامه ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموز‌ش‌وپرورش گفت: در شهر تهران اغلب مدارس لوازم و تجهیزات لازم را برای تولید محتوای الکترونیک دارند و برگزاری دوره هوشمندسازی مدارس و آموزش نحوه استفاده از فناوری‌های اطلاعات به معلمان و مدارس این فرصت را می‌دهد از امکانات موجود به بهترین شیوه استفاده کرده و زمینه‌های لازم را برای هوشمندسازی مدرسه پیش‌بینی کنند.

حمیدی تصریح کرد: معتقدیم که هوشمندسازی مدارس صرفاً در بحث تجهیزات خلاصه نمی‌شود و ابتدا معلمان باید آموزش‌های لازم را کسب کنند تا دانش‌آموزان در جریان یادگیری هوشمندانه قرار بگیرند و در دوره آموزش ضمن خدمت هوشمندسازی، سرفصل‌هایی را تعیین کردیم تا معلمان با مراحل و کلیات هوشمندسازی آشنا شده و مهارت‌های لازم را کسب کنند.

وی با اشاره به طرح درس الکترونیک و تولید محتوای الکترونیک توسط معلمان گفت: این موارد در جهت عمق بخشیدن به مفاهیم درسی ارائه شده توسط معلمان نیاز است و آنها باید با مدل سازی و شبیه سازی‌های آموزشی و تولید نرم افزار آشنا شوند که این موارد پس از نیازسنجی و نیاز آفرینی‌های انجام شده در دوره ضمن خدمت هوشمندسازی ارائه می‌‌شود.

معاون مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش‌وپرورش افزود: در روش‌های جدید یادگیری معلم نباید منحصر به کتاب درسی باشد و باید از تمام لوازم الکترونیک در اختیار استفاده کند. پس از ارائه آموزش‌های لازم به معلمان این زمینه فراهم می‌شود که با استفاده از امکانات موجود به فکر هوشمندسازی مدرسه خود باشند.

به گزارش تسنیم، آموزش‌ و پرورش اقدام به برگزاری دوره ضمن‌خدمت «هوشمندسازی مدارس مرحله مقدماتی» کرده است که این دوره از بهمن 95 آغاز می‌شود.

تسنیم نوشت : در مرحله دوم این دوره آموزش ضمن‌خدمت که به مدت 40 ساعت برگزار می‌شود، حدود 139 هزار فرهنگی شرکت می‌کنند. این تعداد از فرهنگیان اوایل دی در سایت وزارت آموزش و پرورش ثبت‌نام کرده‌ بودند. این دوره ضمن‌خدمت به منظور آشنایی فرهنگیان با مفاهیمی همچون مراحل اجرایی مدرسه هوشمند، آشنایی به مدل‌ها، اجرا و ساختار مدارس هوشمند، بازآموزی مهارت‌های هفتگانه ICDL، معرفی و آموزش نحوه استفاده از تجهیزات و سخت‌افزار مورد نیاز مدارس هوشمند، آشنایی با تدوین طرح درس الکترونیک، آشنایی با سامانه‌های مدیریت محتوا و آموزش الکترونیکی، نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و آزمایشگاه‌های مجازی و شبیه‌سازهای آموزشی برگزار می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :