موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/114937 :کد

معاون حقوقی ریاست جمهوری:

دو لایحه از منشور حقوق شهروندی تهیه شده است

  جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۰
تعداد بازدید : ۳۴۰   
 تحلیل ایران -دو لایحه از منشور حقوق شهروندی تهیه شده است

معاون حقوقی ریاست جمهوری با یادآوری اینکه منشور حقوق شهروندی موضوع های مختلفی دارد و درهر موضوع لایحه هایی تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود، گفت: تاکنون دو لایحه از حقوق شهروندی تهیه شده است.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام مجید انصاری امروز(جمعه) در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران افزود: لایحه ای با عنوان حقوق شهروندی نداریم بلکه لوایح مختلف در موضوع های متعدد، به تدریج تهیه و تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.
وی ادامه داد: یکی از لوایح تهیه شده «تعارض منافع» است که برای تامین حقوق شهروندی و نیز مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی است.


انصاری ادامه داد: لایحه دیگری با عنوان «تعیین نهاد حقوق بشر و شهروندی» تهیه و تقدیم رییس جمهوری شده و لوایح دیگر نیز در دست تهیه است.


وی با بیان اینکه وظایف دستگاه ها به دو دسته تقسیم می شود، اضافه کرد: یک دسته وظایف عمومی است که همه دستگاه ها باید رعایت کنند و دسته دیگر وطایف خاص هر دستگاه مانند محیط زیست و آموزش و پرورش است.


معاون حقوقی ریاست جمهوری با اعلام اینکه رییس جمهوری وظایف خاص دستگاه های اجرایی را از منشور استخراج کردند، گفت: آقای روحانی هفته گذشته، وظایف دستگاه ها را در نامه ای، به وزیران و مسئولان ابلاغ کردند.


وی افزود: دستگاه ها باید طبق قوانین کنونی، وظایف تعیین شده را اجرا کنند و اگر در مورد خاصی به لایحه نیاز دارند، پیش نویس آن را تا پایان امسال تهیه و برای دستیار ویژه رییس جمهوری ارسال کنند تا در معاونت حقوقی روی آن کار شود.


انصاری یادآورشد: نظارت بر اجرای حقوق شهروندی و پایش اجرای آن برعهده دستیار ویژه رییس جمهوری است و وزیران و عالی ترین مسئول هر دستگاه باید زیرمجموعه خود را نظارت کند.


وی اضافه کرد: این اقدام باید به تناوب هر سه ماه یا و حداکثر 6 ماه یکبار صورت گرفته و گزارش آن اعم از نظارت و اقدامات دستگاه را برای رییس جمهوری ارسال کنند.

** شخصیت های بزرگ کشور به موازات اثرگذار بودنشان، مورد هجمه و تخریب بدخواهان هستند
این مقام مسئول در ادامه درباره هجمه های صورت گرفته علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از رحلت ایشان نیز گفت: شخصیت های بزرگ و اثرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران به موازات بزرگی و اثرگذاری شان در زمان حیات و به ویژه بعد از شهادت یا ارتحال، مورد تخریب و هجمه بدخواهان و دشمنان نظام هستند.


انصای افزود: همچنان رسانه های صهیونیستی و امپریالیستی و برخی از عوامل ضدانقلاب و منافقان تلاش دارند حضرت امام (ره) که 28 سال از ارتحالشان می گذارد را تخریب کنند.


وی تاکید کرد، آیت الله هاشمی رفسنجانی از برجسته ترین ستون های انقلاب و یاران حضرت امام راحل و رهبری نیز از این هجمه و تخریب ها مستثنا نبوده و ما نباید توقع داشته باشیم عوامل رژیم صهیونیستی، منافقان، بدخواهان و بددلان اصلاح شوند.


وی گفت: آنها اهداف پلیدی دارند و در زمان حیات به یک شیوه و در زمان فوت به روش های مختلف، قصد تخریب آیت الله هاشمی را دارند.


انصاری افزود: مردم با تشییع میلیونی آیت الله رفسنجانی و برگزاری مجالس باشکوه در کل کشور، پاسخ همه یاوه گویی های آنان را دادند.


وی با بیان اینکه ملت ما عادت به این بداخلاقی هایی دشمنان کرده اند، ابراز امیدواری کرد دوست داران انقلاب با متانت و حضورشان در صحنه و تجلیل از آیت الله هاشمی پاسخ اقدامات غیرانسانی آنها را پاسخ دهند.


مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، پیش از ظهر امروز (جمعه) با حضور جمعی از مردم و مسئولان در حسینیه جماران برگزار شد.


در این مراسم علاوه بر خانواده و فرزندان آیت الله هاشمی، سیدحسین هاشمی استاندار تهران، حجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، حجت الاسلام مرتضی جوادی فرزند آیت الله جوادی آملی و مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری حضور داشتند.


ایرنا نوشت: آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس تشخیص مصلحت نظام عصر یکشنبه 19 دی 95، در 82 سالگی به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :